Підтримка здоров’я, особливо у зрілому віці, потребує комплексного підходу, одним із важливих елементів якого є фізична активність. Вчені з’ясували, що навіть коротка прогулянка після їди допомагає контролювати рівень цукру в крові, захищаючи від розвитку діабету другого типу.

Фахівці Університету Лімерика (Ірландія) проаналізували результати семи різних досліджень, присвячених діабету – факторів ризику, що підвищують ймовірність розвитку цього захворювання, та звичок, що захищають від небажаних змін. З’ясувалося, що дослідження підтверджують позитивний ефект регулярних прогулянок після їди.

Після прийому їжі, що особливо містить прості вуглеводи, у крові людини підвищується рівень глюкози. Організм здорової людини реагує на це виробленням інсуліну, що допомагає контролювати показник. Глюкоза, що потрапила з їжею, надходить у клітини і використовується як джерело енергії, рівень глюкози в крові знову знижується.

Вчені встановили, що прогулянка після їди, навіть нетривала, сприяє нормалізації рівня цукру в крові. Цей ефект значно більше виражений, якщо людина вирушає на прогулянку після їди, ніж до неї.