Порушення сну переважно нешкідливі, але постійні нічні пробудження можуть викликати занепокоєння.

Часті нічні пробудження можуть стати проблемою, якщо їх не контролювати. Виявлення причини проблеми також може запобігти серйозним наслідкам, таким як інвалідність і смерть.

Майже третина людей прокидається три ночі та більше на тиждень.

Хоча не завжди можна точно визначити точну причину, через яку людина прокидається о 3 годині ночі, розуміння загальних причин порушень сну може допомогти людям спати міцніше вночі, пише Express.

Причини нічних пробуджень різноманітні.

Однак, коли причиною є медичні умови, недуги можуть належати до однієї з трьох основних категорій; серцево-судинні захворювання, захворювання дихальних шляхів та неврологічні розлади.

«Високий кров’яний тиск, серцеві захворювання та інсульт пов’язані з поганою якістю сну, у тому числі з пробудженням під час сну».

Ці стани погіршують якість сну через поганий кровообіг, оскільки організм покладається збільшення кровотоку як під час фаз сну з нешвидким рухом очей, і під час фази сну з швидким рухом очей. Ще один розлад, пов’язаний з нічним пробудженням, – це захворювання дихальних шляхів, такі як апное уві сні.

«Окрім обструктивного апное уві сні, інші порушення дихання, такі як астма та хронічна обструктивна хвороба легень, можуть порушувати сон протягом ночі».

Загальні ознаки порушення роботи дихальних шляхів включають пробудження із сухістю в роті та ранкові головні болі.

Зрештою, неврологічні розлади є третьою поширеною причиною нічних пробуджень.

Незважаючи на те, що в міру старіння люди зазнають ряду змін у характері сну, це нормально, але люди з такими захворюваннями, як деменція, хвороба Альцгеймера і хвороба Паркінсона, з більшою ймовірністю будуть відчувати нічні пробудження і проблеми з поверненням до сну.