Департамент охорони здоров’я Великобританії оновив керівництво для лікарів. Нові рекомендації порадують любителів всього натурального: британським лікарям порадили призначати від кашлю мед і безрецептурні ліки.

Це частина стратегії по боротьбі зі стійкістю до антибіотиків: вчені стурбовані наближенням «бактеріального апокаліпсису». Люди використовують антибіотики бездумно, і з-за цього мікроорганізми мутують. Вони вчаться виживати навіть під дією ліків, а медикаменти просто перестають працювати. Вилікувати інфекцію стає набагато складніше. Якщо це буде продовжуватися, ми залишимося беззахисними перед бактеріями. Про це говорив ще в 1946 році Олександр Флемінг – винахідник пеніциліну.

Один з авторів рекомендацій доктор Тесса Льюїс пояснила: «При звичайному кашлі антибіотики не потрібні… Якщо ж пацієнтові стає гірше, він починає задихатися, тоді варто зв’язатися з лікарем».

Кашель, який з’явився через простуду, проходить сам по собі протягом двох-трьох тижнів. Його викликають віруси, які не можна лікувати антибіотиками: на симптоми вони будуть діяти незначно, а побічні ефекти від них серйозні. Дисбактеріоз, нудота, діарея, молочниця – позбавлення від кашлю просто не вартує всіх цих неприємностей. Тим не менш, 48% британських лікарів призначають своїм пацієнтам антибіотики при ГРВІ, грипі і бронхіті.

Пігулки

Професор Марк Бейкер так прокоментував рішення: «Ми хочемо підкреслити, що в більшості випадків антибіотики не потрібні для лікування кашлю. Ми хочемо, щоб людям пропонували альтернативні засоби, які можуть допомогти полегшити симптоми. Важливо враховувати наслідки резистентності бактерій і пропонувати антибіотики людям, які дійсно їх потребують. Це керівництво дає лікарям і пацієнтам інформацію, яка допоможе прийняти правильне рішення».

Чим ж саме експерти з департаменту охорони здоров’я пропонують замінити антибіотики?
1. Гарячий чай з медом, лимоном і імбиром

Мед

Чай захищає від зневоднення. Мед містить живі бактерії, які вбивають шкідливі мікроорганізми. Імбир знімає біль і запалення. Лимонна цедра – це природний антисептик.

Цей засіб не підходить дітям до року: бактерії в меді можуть викликати у немовлят ботулізм.

2. Ліки з екстрактом пеларгонії, гвайфенезином або декстрометорфаном

Якщо у вас алергія на мед, на допомогу прийдуть аптечні засоби.

В яких випадках антибіотики можуть знадобитися? Вчені виділяють дві можливі ситуації:

  1. Якщо кашель – це симптом захворювання серйознішого за застуду;
  2. Якщо є ризик ускладнень.

У будь-якому випадку їх має призначити лікар, самолікування тут неприпустимо.