Інсульт страшний своєю раптовістю : удар трапляється , коли його не очікує ніхто , в тому числі і сама жертва. Включивши харчування в список головних провокаторів інсульту , медики розповіли про те , які продукти можуть довести судинну систему організму до критичного стану і « збою програми».
 
Жирне і смажене в якості перекусів. Звичка тамувати голод тістечком , чіпсами , сухариками , фаст -фудом , – словом , усім тим , що містять транс-жири , може мати вкрай неприємні наслідки. Ці жирові сполуки сприяють утворенню холестеринових бляшок у судинах , підвищуючи ризик тромбоутворення та інсульту. Крім того , при вживанні насичених жирів збільшується рівень С-реактивного білка , який медики пов’язують зі схильністю до хвороб серця.
 
Замість жирних і смажених продуктів краще перекушувати фруктами , горіхами , зерновими хлібцями .

Перероблені продукти з м’яса також можуть викликати зміни в організмі, що призводять до інсульту. Справа в тому, що для їх збереження використовуються хімікати, які призводять до шкідливих утворень, що ушкоджує судини. Як наслідок, виникають передумови до розвитку інсульту, ішемічної хвороби серця, онкології.
 
Щоб перешкоджати небезпечному процесі, слід звести до мінімуму вживання копченостей і ковбас, замінивши їх стравами зі свіжої риби і м’яса.

Майонез насичений ліпопротеїнами низької щільності, які значно збільшують вірогідність появи атеросклеротичних бляшок в судинах мозку. Якщо така бляшка відірветься і закупорить судину, це призведе до інсульту.
 
Щоб уникнути катастрофи заправляйте салати оливковою олією – вона допомагає знизити загальну кількість холестерину в організмі.

Червоне м’ясо теж «друг» інсульту: давно помічено, що у любителів червоного м’яса підвищений рівень холестерину в крові, і частіше трапляються інсульти та інфаркти.
 
Червоному м’ясі слід віддавати перевагу біле, пісне, і якомога частіше їсти бобові, горіхи, рибу і знежирені молочні продукти.

Напівфабрикати. У готовій їжі, яка потребує лише розігріву, використовується багато харчової солі, яка підвищує артеріальний тиск і, тим самим, схильність до інсульту.
 
Потрібно не лінуватися готувати їжу вдома самостійно, не використовуючи сіль. Така звичка є однією з кращих заходів щодо запобігання мозкового удару.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 ШКІДЛИВИХ ПРОДУКТІВ, ЯКІ ВИЗНАЛИ КОРИСНИМИ