Зима – важке випробування для організму, який змушений адаптуватися до морозів і нестачі сонячного світла. Лікарі-ендокринологи виділяють чотири найкорисніших мікроелементи, достатнє надходження яких в організм забезпечує найбільш ефективну підтримку його здорового стану.

Найкорисніші мікроелементи взимку: вітамін D. У процесі засвоєння вітамін D в організмі перетворюється в активний стероїдний гормон, що впливає на функції імунної і нервової систем, регуляцію артеріального тиску. На думку медиків, корисно знати свій рівень вітаміну D в організмі (це дозволяє зробити аналіз крові на 25(OH)D). Якщо є брак, то його краще заповнити.

Найкорисніші мікроелементи взимку: омега-3. Згідно з науковими даними, у людей, які регулярно вживають омега-3, рідше проявляється депресія, а стан вже депресивних при такому вживанні може почати поліпшуватися. Корисна інформація, якщо врахувати, що з приходом зими для багатьох починається сезон нудьги і депресивних станів.

Крім того, омега-3 покращує якість сну, а деяким допомагає від болю в суглобах.

Найкорисніші мікроелементи взимку: магній. Якщо організму не вистачає магнію, збільшується його схильність до стресу, також може виникати аритмія, підвищуватися ризик інсульту. Достаток магнію, в свою чергу, підвищує стресостійкість і сприяє швидкому відновленню в стресових обставинах.

Найкорисніші мікроелементи взимку: цинк. За словами лікарів, витрата цинку в організмі різко збільшується на холоді – цей нутрієнт вкрай необхідний імунній системі. Цинк підвищує захищеність від простудних інфекцій, а при захворюванні дозволяє скоротити період поганого самопочуття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 8 НАЙКОРИСНІШИХ ПОЄДНАНЬ ПРОДУКТІВ

Джерело: МедікФорум