Майже всім доводилося зустрічатися з такими людьми. Спілкування з ними не назвеш приємним , але доводиться . Що ж робити ?

І , звичайно ж , ви не могли не помітити , що ці малоприємні типи практично завжди ведуть себе подібним чином з тими , хто по відношенню до них знаходиться в деякому підпорядкуванні (скажімо , керівник або старший колега , теща або свекруха і тд. ) . Коли ж вони спілкуються з людьми , від яких залежать вже вони , то їх манера спілкування в більшості випадків змінюється на прямо протилежну – найчастіше саме вони найперші підлабузники.

Загалом , противні хлопці . І по-хорошому припинити б з ними спілкування зовсім, та не завжди це можливо. Тому в запропонованих життям обставинах доводиться розраховувати тільки на себе і вчитися гідно , не втративши обличчя , виходити з цієї ситуації.

Чому вони такі

Як правило , така поведінка в соціумі властива тим людям , які мають низьку самооцінку , відчувають хворобливу невпевненість у собі (як не парадоксально це може звучати) і намагаються такою манерою поведінки компенсувати свій збитковий внутрішній стан. Просто саме таким чином , за рахунок з їхньої точки зору більш слабких людей (так вони сприймають будь-яку залежність від них ) вони самостверджуються в соціумі. Будемо вважати , що ми розкусили їх психологію , але що робити далі? А чого не робити?

Емоційна стабільність

Якщо ви чітко розумієте , що позбутися від цього « стресового фактора» вам не вдасться найближчим часом (наприклад , ви любите і цінуєте свою роботу , чоловіка і т.д. ) , то важливо налаштуватися на певне сприйняття цієї людини.

Отже . Ви спокійні , ви непохитно впевнені в собі , дана ситуація « прийшла» у ваше життя , щоб навчити вас мудрості і розвинути нордичні риси у вашому слов’янському характері . Можете посперечатися самі з собою: а чи зумію я « не зірватися » ( дозволити довести себе до крайнього ступеня роздратування , заплакати , написати звільнювальну , нагрубити та інше – тут хто на що здатний ) , а потім нагородите себе чимось за свою маленьку перемогу .

І знаєте , що ви помітите ? З часом ви загартували свій характер настільки , що дійсно в присутності даного типу будете абсолютно спокійні. І, до речі , емоційно стабільні люди , як правило , більш впевнені в собі і менш уразливі.

Будьте впевнені в собі

Страх в очах співрозмовника , а тим більше благоговіння є , скажімо так , їжею для душі зарозумілої людини. Якщо він помітить , що ви при спілкуванні з ним відчуваєте щось таке , то обов’язково буде у вашій присутності вести себе ще більш гордовито. Тому ні в якому разі не надавайте йому такої можливості : будьте спокійні (про це вже говорили ) і впевнені в собі.

Дистанціюйтесь від об’єкта

Зведіть спілкування з зарозумілою людиною до мінімуму. Припиняйте його спроби « розтікатися думкою по дереву » у вашій присутності. Тільки ділові стосунки! Не хоче спілкуватися нормально , значить , він не гідний спілкування з вами. Чітко контролюйте свої взаємини з ним.

Припиняйте спроби зближення

Іноді радять апелювати до уразливого внутрішнього світу таких людей (пам’ятаємо , що найчастіше вони невпевнені в собі ) і «підтримати » їх похвалою , розумними лестощами і т.д. Ви, звичайно , можете спробувати і таку тактику , але знаєте, чим це найчастіше закінчується ? Від вас стануть вимагати похвал знову і знову , по справі і без , і ви , самі того не помітивши , просто-напросто ризикуєте перетворитися на підлесника підлабузника . Ви впевнені , що готові до цього? Якщо ні , то потрібно розуміти , що будь-які спроби зблизитися з зарозумілою людиною таким чином можуть стати пасткою для вас. Та й потім , що про вас подумає колектив (якщо справа відбувається на роботі) ?

Почуття гумору , сарказм

Безумовно , це важка артилерія. Але дозволити собі таку тактику , на жаль, можуть далеко не всі . По-перше , не у всіх є почуття гумору , а жартувати потрібно тонко , так , щоб не завдати шкоди собі та оточуючим , по-друге , за такі жарти можуть і під звільнення підвести. Не обов’язково , звичайно , але трапляється й таке. Тому дана тактика працює , але будьте з нею обережні .

А якщо нічого не допомагає

У сукупності ці всі засоби повинні спрацювати. Але якщо ви вважаєте , що випробували всі способи і нічого не допомагає , то … спробуйте ще раз , попередньо переглянете , наприклад , «Сімнадцять миттєвостей весни». От же вміли люди тримати себе в руках! Не хочете, не можете ? Що ж, може , і не варто ? Якщо дана людина настільки сильно отруює вам життя « виключіть » її з неї. Зрештою , завжди можна знайти іншу роботу , де можна і реалізовуватися , і заробляти гроші , і відчувати себе комфортно .

А раптом ситуація « наздожене » ?

Втечете від зарозумілого начальника сьогодні , де впевненість в тому , що на наступній роботі вам не зустрінеться такий же тип , а то й гірше ? Або підете від чоловіка , тому що свекруха дістала, а він, на вашу думку , на її боці , де гарантія того , що знову вийшовши заміж , ви не знайдете таку ж шкідливу родичку в навантаження ? Так і будете бігати з роботи на роботу , від чоловіка до чоловіка ?

Тому перш ніж бігти від ситуації , спробуйте все-таки « перемогти її ». Адже все, що нас не вбиває , робить нас сильнішими. І життя дуже випробовує нас на міцність і підкидає нам ті випробування , через які нам треба пройти і чогось навчитися . Так що « включіть » філософа – у вас все вийде!

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News