Приблизно на шостий місяць розвитку плід в утробі матері починає активно ворушитися, і наука досі не знає чіткої відповіді на питання про те, чому діти штовхаються в материнських животах. Фахівці Університетського коледжу Лондона спробували знайти розгадку цього феномена, їх роботі присвячена публікація в журналі Scientific Reports.

Спостереження за щурами показали, що спонтанні рухи важливі для розвитку мозку плоду в материнській утробі, а також для формування правильної «карти тіла», що дозволяє мозку відправляти сигнали в потрібні частини тіла і контролювати рухову активність. Вчені припустили, що розвиток дітей теж здійснюється у зв’язку з подібним принципом.

Фахівці проаналізували особливості роботи мозку рухів кінцівок у 20 недоношених дітей, народжених на 30-40 тижні вагітності. Виявилося, що під час сну ці діти роблять такі ж рухи, як і ще не народжені діти, що перебувають в утробі матері. Ці стусани і інші рухи у дітей узгоджувалися з порушенням мозкової активності в тих зонах, які керують кінцівками.

Фахівці висловилися про те, що діти штовхаються в утробі матері, щоб їх мозок навчився визначати, де знаходяться руки і ноги, і де проходить межа між зовнішнім світом і тілом.

“Під час стусанів і ударів в живіт матері мозок майбутньої дитини налаштовує «карту тіла» – в такі момент він аналізує виникаючі тактильні відчуття”, – констатували автори роботи.

Недоношених немовлят, на їх думку, необхідно поміщати в середу, яка б імітувала стінки матки, допомагаючи тим самим дітям краще керувати своїм тілом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ОСНОВИ УСПІШНОЇ ВАГІТНОСТІ