Властивий діабету високий рівень цукру в крові пошкоджує кровоносну, нервову, імунну системи, і наслідки цих пошкоджень можуть бути дуже небезпечними для людини.

Найпоширеніший варіант діабету – діабет 2 типу – призводить до того, що по тілу передається занадто багато цукру, і, в кінцевому підсумку, його високий рівень стає руйнівним.

Типовими симптомами подібної гіперглікемії стають сонливість, надмірна спрага, затуманений зір, часте сечовипускання. Але також в стані організму можуть виникати деякі зміни, які важливо не ігнорувати, звертатися до лікаря при їх появі.

Поріз або рана на нозі, які можуть інфікуватися. Високий цукор в крові, обумовлений діабетом, веде до розвитку невропатії – пошкодження нервів. Особливо сильно страждають периферичні ділянки тіла: наприклад, ступні втрачають чутливість, і людина може не помічати порізів або виразок на ногах, поки вони не будуть інфіковані. Це дуже небезпечна зміна, пов’язана з ризиком ампутації-ось чому важливо регулярно перевіряти стан ніг.

Читайте також:  Отоларинголог з Німеччини назвав способи позбутися від шуму у вухах

Темні плями в поле бачення. Діабет може серйозно вплинути на зір. Такий стан, як діабетична ретинопатія, означає деформацію кровоносних судин сітківки через високий рівень глюкози в крові, що є однією з найбільш частих причин сліпоти. На патологію вказують темні плями в полі зорі – результат кровотечі пошкоджених очних судин.

Слабкість або оніміння на одній стороні тіла. Ці зміни викликаються неврологічними відхиленнями. У людей з діабетом ймовірність інсульту в півтора рази вище, ніж у людей без діабету.

Зміна слуху. Пошкодження кровоносних судин внаслідок діабетичної гіперглікемії може відбуватися і в вухах – це викликає погіршення слуху.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News