Однією з найдивніших ознак дефіциту заліза є сильне бажання вживати в їжу те, що не є продуктом харчування. Крім того, зниження рівня заліза може погіршувати когнітивні здібності.

Дефіцит заліза є найпоширенішим недоліком харчування в світі, від нього яким страждають більше двох мільярдів чоловік. При цьому експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) висловлюють думку про те, що близько восьми з десяти чоловік у всьому світі сьогодні можуть відчувати нестачу заліза в своєму організмі.

За словами вчених з університету Миколи Коперника (Польща), найбільш часто від нестачі заліза в організмі страждають жінки – у них зниження рівня цього мінералу може погіршувати когнітивні здібності і витривалість, в результаті жінки стають примхливими і піддаються більш високому ризику депресії. Недолік цієї життєво важливої поживної речовини уповільнює роботу мозку і центральної нервової системи, підкреслюють фахівці.

Читайте також:  Названий непоєднуваний зі смаженою картоплею продукт

Крім того, в слизових оболонках внаслідок дефіциту заліза виникають зміни, що призводять до порушення їх бар’єрної функції, і це сприяє зниженню імунітету, почастішання інфекційних захворювань.

До числа найбільш схильних до ризику дефіциту відносяться жінки у віці 35-49 років і дівчата у віці 15-18 років.

“Однією з причин, чому дефіцит заліза широко поширений, є те, що лікарі часто пропускають його загальні симптоми”, – говорить дієтолог Грег Уезерхед.

Крім того, додає експерт, зростає кількість оброблених харчових продуктів, які ми споживаємо, і це теж сприяє недоотриманню в потрібній кількості вітамінів і мінералів.

Симптоми дефіциту заліза. Залізо необхідно для величезного числа процесів в організмі, і симптоми його дефіциту можуть проявлятися різними способами. Брак енергії, блідість і деякі симптоми настрою можуть здатися очевидними ознаками, але деякі проявляються набагато менше. Одним з найдивніших ознак дефіциту заліза є пристрасть до поїдання непродовольчих продуктів – наприклад, кубиків льоду, глини, крейди і т. д.

Читайте також:  5 кращих продуктів для швидкої і здорової вечері

Постійна втома. Це один з найбільш поширених ознак дефіциту заліза, пов’язаний з порушенням транспортування кисню в тканини організму.

Плутане дихання. Задишка, що виникає під час фізичних вправ або навіть у повсякденній діяльності, такий як підйом по сходах, може вказувати на низький рівень гемоглобіну.

Блідість. Дослідження, опубліковане в 2010 році в журналі PLOS One, показало, що блідість обличчя і язика можуть бути показниками залізодефіцитної анемії.

“Навіть якщо ваша шкіра не бліда, перевірте, як виглядає ваша внутрішня повіка. Блідість як в цілому, так і окремо шкіри, нігтів, повік або будь-який інший області може вказувати на низький рівень заліза. Це пов’язано з низьким рівнем гемоглобіну, який переносить кисень з легенів, що допомагає крові набувати червоний колір. Задишка, блідість шкіри, втома і прискорене серцебиття є одними з найбільш поширених симптомів дефіциту заліза», – пояснив дієтолог Грег Уезерхед.

Читайте також:  Уникайте переїдання, їжте горіхи і проживете довше - нові дані

Крім цього на недолік заліза можуть вказувати

  • Нічний синдром неспокійних ніг,
  • головний біль і запаморочення,
  • негативні зміни психічного здоров’я-підвищена тривожність, напади паніки, перепади настрою, депресія,
  • хворобливість у роті, набряклі слизові і язик,
  • сухе волосся і шкіра.
Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News