ГоловнаНовини Здоров'я4 ознаки небезпечних ускладнень грипу, які важливо вчасно розпізнати

4 ознаки небезпечних ускладнень грипу, які важливо вчасно розпізнати

Серед можливих ускладнень грипу – пневмонія, сепсис і смертельно небезпечні інфекції серця.

Застуда

Грип – це не просто вірусне захворювання, яке укладає нас в ліжко на кілька днів і позбавляє можливості якийсь час нормально працювати, спілкуватися і вести звичний спосіб життя. Грип — це смертельно небезпечна інфекція, від якої в світі щорічно через ускладнення, помирають 650 тисяч людей. Якщо грип не вилікуваний, як слід, якщо пацієнт його “переходить на ногах”, не звертається вчасно за лікарською допомогою або не слід рекомендаціям лікаря, можливий розвиток небезпечних ускладнень. Найпоширеніші (і смертельно небезпечні) з низ — пневмонія, міокардит (запалення серця), сепсис і енцефаліт. Важливо знати небезпечні симптоми, які говорять про те, що ваш грип, можливо, перейшов в смертельно небезпечне захворювання.

Читайте також:  Лікар-дієтолог назвала продукти для заповнення нестачі цинку

Утруднене дихання

Це не просто закладений ніс, з якими стикаються практично всі пацієнти з грипом чи ГРВІ: утруднене дихання або задишка в спокійному стані — це привід як можна швидше звернутися до лікаря і зробити флюорографію. Цей симптом може попереджати про пневмоні, яка розвивається, причому в зоні особливого ризику люди, які страждають астмою або ХОЗЛ.

Болі в грудях або животі

Навіть незначні больові відчуття в області живота або грудей, які ви відчуваєте під час або після грипу — це привід як можна швидше звернутися до лікаря. Якщо ж до хвороби ви стикалися з серцевою недостатністю, вам обов’язково варто перевірити стан серця після того, як ви перехворіли грипом. Якщо ж ви відчуваєте гострий біль або печіння в області грудей або живота – негайно викликайте лікаря, мова може йти про такі небезпечні інфекції серця як міокардит або перикардит.

Читайте також:  Ці прості продукти допомагають зменшити жир на животі за 4 тижні

Раптове запаморочення

Сильне запаморочення, відчуття дезорієнтації і ослаблення когнітивних функцій (наприклад, вам складно підібрати звичне слово або ви ніяк не можете зосередитися) — це теж привід як можна швидше звернутися до лікаря. У поєднанні з підвищеною температурою тіла (38 і вище) це може попереджати про сепсис, що розвивається.

Сильна або постійна блювота

Іноді грип супроводжується відчуттям нудоти і блювотою, але в нормі ці симптоми не повинні турбувати вас довше одного-двох днів. Якщо ж блювота триває довше або вона супроводжується високою температурою і кров’ю, терміново викликайте лікаря. Це може бути смертельно небезпечно.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News