В останні роки медики та вчені починають все більше говорити про користь вегетаріанської дієти та шкоду м’ясної. Нещодавнє дослідження таку думку підтвердило. Вчені заявили, що м’ясо у раціоні харчування негативно впливає на короткочасну пам’ять і навіть незначне скорочення його вживання покращує цю функцію мозку.

У рамках наукової роботи, опублікованої в Clinical Nutrition Open Science, дослідники з лондонського університету Біркбек з’ясували, чи корелює певна дієта з якістю сну та короткочасною пам’яттю. В експерименті взяли участь 62 особи старше 40 років, які дотримувалися різного харчування, включаючи веганське, вегетаріанське, пескетаріанське (допускається риба та морепродукти), м’ясне та всеїдне, але з низьким споживанням м’яса. Щоб правильно оцінити функції мозку та пам’ять, учасники пройшли Каліфорнійський тест на вербальне навчання – поширений нейропсихологічний тест.

Результати показали, що у людей, які їдять більше м’яса, короткочасна пам’ять гірша, ніж у вегетаріанців, веганів та любителів риби та морепродуктів. Найвищі результати тесту на перевірку функцій мозку отримали пескетаріанці. Друге місце посіли вегани та вегетаріанці, а обидві групи з дієтою, що включає м’ясо, опинилися на останньому.

Вчені зазначили, що чим більше м’яса їсть людина, тим гірша у неї короткочасна пам’ять. Перехід на рослинну дієту призводить до поліпшення цієї та інших функцій мозку. Крім того, користь мозку може дати навіть невелике скорочення вживання м’яса.

“Веганська дієта пов’язана зі здоровою серцево-судинною системою та хорошим станом судин головного мозку. Середземноморська дієта (з високим вмістом фруктів та овочів, цільного зерна, бобових, горіхів та насіння та низьким споживанням червоного м’яса. – «Профіль») пов’язана зі зниженням ризику нейродегенеративних захворювань та покращенням когнітивних функцій”, – каже провідний дослідник, кандидат медичних наук Пінар Сенгул.

Дослідження показало, що у жінок найчастіше короткочасна пам’ять краща, ніж у чоловіків. Тільки серед вегетаріанців чоловіки перевершили жінок під час тесту Каліфорнії.