Існує думка, ніби в келиху вина немає нічого страшного. Однак це смертельно небезпечний міф.

Чим більше спиртних напоїв ви п’єте — тим вище ризик гіпертонії та інсульту. З цим твердженням не сперечалися ніколи. Але все ж вважалося, що є якась «безпечна» доза алкоголю. Яка, за деякими даними, вміє навіть запобігати ішемічний інсульт.

Однак ці дані спростовані. Результати нещодавно завершився великого дослідження, опубліковані в журналі The Lancet, однозначно доводять: безпечної дози алкоголю не існує.

Скільки можна пити без шкоди для здоров’я

Відповідь на це питання категорична: анітрохи. Вчені проаналізували дані про здоров’я близько 500 тисяч осіб – дорослих китайців обох статей. І виявили однозначний зв’язок між вживанням алкогольних напоїв і судинними порушеннями.

Читайте також:  Експерт розповіла про зв'язок шампуню з ризиком розвитку раку

У людей, які п’ють помірно, ризик інсульту підвищений на 10-15% в порівнянні з тими, хто не вживає алкоголь.

Помірно — значить, не більше однієї порції (приблизно 10-20 мл чистого спирту) в день. У перекладі на популярні напої це означає приблизно 350 мл пива, 150 мл вина або 40-50 мл коньяку, віскі, горілки або інших міцних напоїв.

Якщо ви вживаєте більше, ваш особистий ризик розвитку інсульту зростає до 35%.

Кому загрожує алкоголь

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, спиртне вживають 2,3 мільярда осіб. При цьому середня щоденна доза алкоголю в перерахунку на одну людину становить 33 мл — приблизно в два рази більше «помірного» значення. Серед цих людей є як європейці, так і американці або китайці.

Читайте також:  Вживання кави може сприяти зниженню ризику ранньої смерті: результати дослідження

Дослідження було зосереджено на китайцях, але лише з однієї причини. Серед представників азіатської раси можна об’єктивно вибрати контрольну групу — сформовану з людей, які взагалі не вживають алкоголь. У деяких китайців існує генетична непереносимість спирту. Серед інших рас людей з подібною особливістю немає.

Саме порівняння іноді вживає більшості з контрольною, ніколи не п’є групою, дозволило вченим однозначно встановити шкоду будь-яких, навіть найменших доз алкоголю.

Можна, звичайно, сказати: «Де китайці — а де ми…». Але це буде помилкою. Дослідницька група, що включає в себе вчених з Оксфордського та Пекінського університетів, а також Китайської академії медичних наук, впевнено заявляє: надані висновки однакові для всіх людей у світі.

Читайте також:  Біль у деяких частинах тіла сигналить про високий холестерин

Резюме: пити шкідливо. І це остаточний вердикт.

Наукові джерела:

  • Alcohol consumption and stroke: benefits and risks, source
  • Fact Sheets — Alcohol Use and Your Health, source
  • Harmful use of alcohol kills more than 3 million people each year, most of them men, source
Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News