Ці продукти популярні, вони присутні на столі середньостатистичного українця і іноді вживаються щодня. Але експерти в області здорового харчування відзначають, що щоденне вживання таких продуктів таїть у собі більше шкоди, ніж користі.

Зокрема, продуктом, який на думку вчених не підходить для вживання щодня, є м’ясо-свинина, яловичина, баранина. Звичайно, м’ясо постачає організм необхідним йому білком, але це ще не означає, що його потрібно постійно, відзначають фахівці. За їх словами, для перетравлення м’яса організму потрібно від шести до восьми годин. Зловживання м’ясом посприяє процесам, через які їжа в кишечнику може почати гнити. У свою чергу дослідження співробітників American Institute for Cancer Research свідчить: щоденне вживання червоного м’яса може значно підвищити схильність людини до виникнення пухлин у шлунку і кишечнику. Особливо небезпечно вживати м’ясо, приготоване на відкритому вогні.

Також популярним, але не відповідним для щоденного споживання продуктом є ковбаса. За даними вчених, більшість ковбасних виробів містять добавки, які можуть сприяти нетравленню шлунка. Пов’язують з дією цих добавок на організм і розвиток цукрового діабету, гіпертонії, ішемічної хвороби серця, раку. Однією з найнебезпечніших ковбасних добавок фахівці вважають консервант нітрат натрію. Згідно з оцінкою ВООЗ, шкода від вживання ковбасних виробів для організму порівнянний зі шкодою, що наноситься курінням і вживанням алкоголю.

Крім цього, фахівці не рекомендують щодня вживати картоплю-перш за все, смажену і у вигляді пюре. Смажена картопля вбирає занадто багато масла або сала, що значно ускладнює роботу печінки і підшлункової залози. Картопляне пюре, містить вершкове масло і молоко, володіє високим глікемічним індексом, – дане блюдо сильно підвищує рівень цукру в крові.

Увійшла в список найпопулярніших продукту, які не підходять для щоденного вживання, і здобна випічка – булочки, ватрушки, печиво і т. д. Згідно з висновком фахівців Інституту харчування РАМН, здоба практично позбавлена корисних компонентів. Щоденне вживання даного продукту загрожує появою зайвої ваги, запорів, цукрового діабету і серцево-судинних захворювань, застерегли фахівці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРОДУКТИ, ЯКІ НЕ МОЖНА ЇСТИ НАТЩЕСЕРЦЕ

НЕСУМІСНІ ПРОДУКТИ, ЯКІ КРАЩЕ НЕ ЗМІШУВАТИ ОДИН З ОДНИМ