Ви відвідуєте перукаря для того, щоб освіжитися, а не піти від нього з новою інфекцією. Але, як і будь-яке інше приміщення загального користування, де чоловіки і жінки приводять себе в порядок (наприклад, роздягальні), ваша місцева перукарня може приховувати в собі досить неприємні речі. Нижче розповімо про потенційні ризики та про те, як зберегти своє здоров’я в безпеці при наступному поході в салон.

1. Фолікуліт

Фолікуліт – це запалення волосяного фолікула, викликане бактеріальною інфекцією. Це захворювання схоже на крихітні білі прищики, заповнені гноєм. Зазвичай фолікуліт викликається бактеріями стафілокока, які передаються через погано оброблені гребені, ножиці або бритви.

2. Стафілококовий фолікуліт

Якщо ви коли-небудь бачили, як ваш перукар кидає гребінь або бритву в рідкий розчин, це добра ознака. Це означає, що цей майстер правильно стерилізує свої інструменти. Якщо він цього не робить, ви можете заразитися стафілококовими фолікулітами.

В перукаря

Стафілококовий фолікуліт – це форма фолікуліту, який розвивається в області бороди або на шкіру голови після того, як ви були заражені не стерилізованим інструментом. Бактерії потрапляють у волосяні фолікули, що призводить до появи червоних шишок і гнійних прищів, які можуть свербіти. У легких випадках стафілококовий фолікуліт можна ефективно обробити місцевим антибіотиком. У більш важких випадках може знадобитися пероральна терапія антибіотиками.

3. Стригучий лишай

Стригучий лишай – це грибкова інфекція шкіри голови, яка виглядає як червона луската пляма. Дане захворювання поширюється через погано оброблені гребені або рушники, і, при важкому перебігу, може призвести до утворення постійних рубців і випадання волосся.

Стригучий лишай часто потребує лікування пероральним протигрибковим препаратом. Цей грибок глибоко проникає у волосяні фолікули, тому його важко вилікувати препаратами для місцевого застосування.

4. Імпетиго (поверхнева піодермія)

Імпетиго – це бактеріальна інфекція, збудниками якої є стафілококи або бактерії. Хоча вона найчастіше поширена серед дітей молодшого віку, ви можете підчепити її майже в будь-якому віці, найчастіше при контакті шкіри з шкірою, одягом або рушником зараженої людини (про що слід пам’ятати, якщо ви миєте волосся в перукарні).

5. Воші

Воші

Хоча воші досить рідко передаються через звичайне миття голови і стрижку, все ж це може статися. Можна отримати вошей з гребеня або іншого контакту з людиною, у якого є воші. Це звичайне явище для шкіри голови, але воші також можуть з’явитися і в бороді.

Переважним симптомом є сверблячка в ураженій області. Крім дорослих комах, у волоссі можна виявити і яйця вошей (гниди).

Існує безліч способів лікування вошей. Найбільш поширеним методом є застосування місцевого препарату для волосся. Крім того, вам може знадобитися видалення личинок з волосся.

6. Правець

Коли ви думаєте про правці, ймовірно, ви думаєте про те, що хтось наступив на іржавий цвях. Але те ж саме може статися, якщо вас поранили іржавими перукарнями інструментами.

Як залишатися в безпеці
1. Переконайтеся в тому, що всі інструменти проходять регулярну дезінфекцію.

Ви знаєте цю блакитну рідину, яку кладуть гребені? Вона називається барбіцидом, і вона необхідна для дезінфекції інструментів. Для ефективного знищення бактерій, грибків і вірусів використовується активний інгредієнт алкіл-диметил-бензил-амоній-хлориду. І, найголовніше, переконайтеся в тому, що майстер бере звідти інструменти, які збирається використовувати для вас.

У деяких салонах, спа-салонах і перукарнях також є автоклави, або стерилізатори інструментів з використанням пари високого тиску. Не соромтеся запитувати, чи автоклавують вони небезпечні бритви, або вони щоразу використовують нове індивідуальне лезо.

2. Подивіться на шкіру перукаря.

Переконайтеся, що у вашого перукаря немає відкритих порізів або ран на руках, через які може поширитися інфекція.

3. Перевірте стан своєї шкіри до візиту в перукарню.

перевірити шкіру голови

Щоб звести до мінімуму ризик зараження якоюсь інфекцією, обов’язково скасуйте свій візит, якщо у вас є відкрита рана чи пошкодження шкіри. Це може бути що завгодно: від подряпини на лобі до герпесу на губі.

4. Зверніть увагу на те, наскільки добре утримується даний салон.

Якщо приміщення виглядає брудним, ймовірно, це так і є. Брудне приміщення, жмути волосся, іржаві інструменти, видимі плями крові і забруднені рушники – все це червоні прапори, на які потрібно обов’язково звертати увагу.

5. Читайте відгуки

Якщо ви дійсно стурбовані, погугліть інформацію про вашого перукаря. Ознайомтеся з відгуками на спеціалізованих ресурсах. Якщо у салону є сайт, спробуйте дізнатися більше про професійні досягнення і навички того майстра, до якого ви хочете записатися.