Підвищене потовиділення як мінімум доставляє дискомфорт, – але що можна зробити у випадку цієї проблеми? Наукові фахівці дали кілька рекомендацій про те, що може допомогти впоратися з пітливістю.

Перевірити рівень цукру. За даними Соѕмо, іноді пітливість – це ознака діабету або гіпоглікемії (знижений рівень цукру в крові). Перевірка допоможе це встановити.

Перевірити щитовидку. Надмірне потовиділення може спостерігатися при гіпертиреозі.

Відмовитися від гострої їжі. Гостра і пряна їжа підвищує температуру тіла. Посилення потовиділення в таких обставинах є природною реакцією організму і сприяє нормалізації балансу.

Згадати про прийом ліків. Антибіотики, препарати для зниження артеріального тиску, Бади – їх прийом цілком може бути причиною рясної пітливості.

Менше кави і алкоголю. Ці напої впливають на серцевий ритм і тонус кровоносних судин, стимулюючи організм до підвищеної пітливості.

Ботокс і диспорт. Добре відомі косметологам препарати блокують роботу дрібних нервових закінчень і тим самим порушують регуляцію потовиділення. У рідкісних випадках проблему пітливості можна вирішити тільки за допомогою хірургічного втручання – видалення ділянок шкіри з великою кількістю потових залоз.

За словами дерматовенеролога Ольги Копаниця, в боротьбі з надмірним потовиділенням можуть допомогти і інші заходи.

«Носіть одяг з натуральних тканин, позбавтеся від хронічних захворювань і зверніться до лікаря для вибору заспокійливих засобів, препаратів кальцію. Пітливість рук, пахвових западин і стоп дозволяє подолати протирання слабкими розчинами формаліну, таніну, – але використовувати цей метод можна лише нетривалий час», – розповіла експерт

Джерело: МедікФорум