Британський The Guardian повідомляє про чотири способи, які створюють оптимальні умови для функціонування кишечника, і запобігають десятки захворювань. Серед них — харчування, управління стресом, контроль за антибіотиками і регулярність випорожнення.

Стежте за своєю дієтою

Здоров’я кишечника багато в чому визначається кишковим мікробіомом – величезною популяцією бактерій. Дослідження показують, що дієта з високим вмістом клітковини має вирішальне значення для здорового кишечника, оскільки ці бактерії розщеплюють клітковину на речовини, що володіють протизапальними властивостями.

Дотримуйтесь ритму вашого кишечника

Однією з основних причин проблем з кишечником є порушення природного ритму тіла.

«Активність кишечника зазвичай вище, коли ви прокидаєтеся і після кожного прийому їжі, особливо після сніданку», – говорить доктор Маура Корсетти з Ноттінгемського університету. “Але в сучасному світі багато людей не приділяють цьому достатньо уваги. Замість цього вони затримують спорожнення, коли відчувають стимул, тому що вони вибігають з дому або на роботу”.

Очевидне правило — якщо хочете в туалет, йдіть в туалет.

Зменшуйте стрес за допомогою фізичних вправ

«Кишечник повний нервів, і під час стресу вони випускають нейротрансмітери, які можуть викликати запалення», – говорить д-р Елізабет Манн з Манчестерського університету.

Вправи є ефективним методом зниження стресу, і надають додатковий позитивний вплив на здоров’я кишечника, прискорюючи час проходження їжі.

Приймайте антибіотики тільки тоді, коли це необхідно

Антибіотики можуть бути життєво важливими для усунення інфекцій, але це обходиться дорогою ціною: вони порушують нормальний баланс бактерій в кишечнику, знищуючи багато мікробів, які корисні для здоров’я. Приймайте антибіотики строго в тій дозі, яку вам призначив лікар, і ніколи не приймайте без призначення.

Джерело: МедікФорум