ГоловнаНовини Здоров'яЩодня ми вдихаємо по 130 фрагментів пластика, небезпечних для життя

Щодня ми вдихаємо по 130 фрагментів пластика, небезпечних для життя

Експерти підрахували, що середньостатистична людина сьогодні вдихає до 130 фрагментів пластику щодня. Все це може спровокувати астму, хвороби серця й аутоімунні розлади.

Пластик

Сьогодні на нашій планеті накопичилося така гігантська кількість відходів з пластика, а виробництво продовжує зростати такими темпами, що середньостатистична людина вдихає вже за 130 крихітних фрагментів цього продукту щодня. Одяг з флісу і поліестеру, а також частки міського пилу і автомобільні покришки – ось найбільш значні джерела так званого мікропластика в повітрі. Найтонші фрагменти пластику за вагою легше повітря піднімаються в атмосферу і потрапляють до нас в легені, що може спровокувати астму. Також частки пластику є факторами ризику розвитку хвороб серця та аутоімунних розладів, як показало дослідження, яке продемонструвало, що прання всього одного предмета одягу з поліестеру вже призводить до виділення в атмосферу 1 900 волокон з пластику.

Експерти підкреслюють, що пластикове зараження планети продовжує набирати обороти по мірі зростання виробництва синтетичного одягу. Хоча респіраторні проблеми, пов’язані з вдиханням таких частинок, як правило, відзначаються у людей, які працюють на цих виробництвах, зараження пластиком є набагато більш поширені, чим це прийнято вважати, як підкреслюють експерти. Пластикові частинки загрожують здоров’ю будь-якої людини. Дослідники з Fernando Pessoa University в Португалії підкреслюють, що легені людей постійно стикаються з частинками мікропластика, і це становить особливу загрозу для вразливих категорій на зразок дітей.

Минулої середи представники понад 100 держав світу підписали петицію, яка закликає покінчити з зараженням пластиком світових океанів. На міжнародному саміті в Кенії оголошена політика нульової терпимості проти кризи, яка прийняла планетарний масштаб.

Джерело: MedikForum