Експерти підрахували, що середньостатистична людина сьогодні вдихає до 130 фрагментів пластику щодня. Все це може спровокувати астму, хвороби серця й аутоімунні розлади.

Сьогодні на нашій планеті накопичилося така гігантська кількість відходів з пластика, а виробництво продовжує зростати такими темпами, що середньостатистична людина вдихає вже за 130 крихітних фрагментів цього продукту щодня. Одяг з флісу і поліестеру, а також частки міського пилу і автомобільні покришки – ось найбільш значні джерела так званого мікропластика в повітрі. Найтонші фрагменти пластику за вагою легше повітря піднімаються в атмосферу і потрапляють до нас в легені, що може спровокувати астму. Також частки пластику є факторами ризику розвитку хвороб серця та аутоімунних розладів, як показало дослідження, яке продемонструвало, що прання всього одного предмета одягу з поліестеру вже призводить до виділення в атмосферу 1 900 волокон з пластику.

Експерти підкреслюють, що пластикове зараження планети продовжує набирати обороти по мірі зростання виробництва синтетичного одягу. Хоча респіраторні проблеми, пов’язані з вдиханням таких частинок, як правило, відзначаються у людей, які працюють на цих виробництвах, зараження пластиком є набагато більш поширені, чим це прийнято вважати, як підкреслюють експерти. Пластикові частинки загрожують здоров’ю будь-якої людини. Дослідники з Fernando Pessoa University в Португалії підкреслюють, що легені людей постійно стикаються з частинками мікропластика, і це становить особливу загрозу для вразливих категорій на зразок дітей.

Минулої середи представники понад 100 держав світу підписали петицію, яка закликає покінчити з зараженням пластиком світових океанів. На міжнародному саміті в Кенії оголошена політика нульової терпимості проти кризи, яка прийняла планетарний масштаб.

Джерело: MedikForum