Яйця вранці у вигляді омлету або начинки для тосту є одним з варіантів корисного сніданку. Однак початок дня може стати розчаруванням, якщо додати в страву зіпсоване яйце. Адже на перший погляд визначити свіжість цього продукту досить складно. Дізнатися про стан яєць можна, поки вони знаходяться в шкаралупі, а також попередньо розбивши їх в миску.

Водний тест

Досить покласти яйце в склянку з водою. Якщо воно тоне і лежить на дні горизонтально, це говорить про те, що його не можна їсти, так як продукт несвіжий. Гарне яйце повинно знаходитися на поверхні води.

Читайте також:  Дієтолог запропонувала спосіб боротьби з голодом

Запах не обдурить

Якщо упаковка від яєць викинута в сміття, і немає можливості перевірити термін придатності, оцінити свіжість можна за допомогою запаху. Якщо розбите в мисці яйце видає різкий запах сірки, від нього краще позбутися.

Колір вирішує багато

Вважається, що гарне яйце має яскравий помаранчевий або жовтий жовток. А білок повинен бути густим і трохи мутнуватим, а не надмірно рідким. Викинути продукт варто, коли в розбитому вигляді на ньому можна побачити рожеві, сині, зелені або чорні плями, а також знебарвлений жовток, передає портал Metro.

Тест на струшування

Якщо при струшуванні яйця чується хлюпаючий звук, це означає, що воно старе і потенційно зіпсоване. Крім того, варто уважно розглянути шкаралупу. Тріщини можуть вказувати на те, що продукт заражений бактеріями.

Читайте також:  Експерт перерахувала продукти, які прискорюють старіння

Як зберегти свіжість яєць?

Агентство з харчових стандартів Великобританії заявляє, що яйця слід зберігати в центрі холодильника, а не в дверцятах. Найкраще – в коробці, в якій вони були куплені. Згідно Egg Info by British Lion, для довгого зберігання яйця повинні знаходитися при постійній температурі нижче + 20°C. Так як температура на кухні постійно коливається, залишати їх на довгий час в шафах не рекомендується.