Існує безліч захворювань , які проявляються болями в товстій кишці. При перших хворобливих симптомах в області живота потрібно негайно звернутися до лікаря.

Товстий кишечник – це термінальна частина шлунково-кишкового тракту , в якому відбувається утворення калу і всмоктування води . Товстий кишечник складається із сліпої кишки з апендиксом , ободової , сигмоподібної і прямої кишки.

Болі в товстому кишечнику можуть виникати при різних кишкових захворюваннях , основні з яких будуть згадані в цій статті.

Апендицит

Апендицит (запалення апендикса ) – часта патологія черевної порожнини , яка вимагає негайного хірургічного втручання. Спочатку апендицит дає про себе знати болями в епігастральній області , які згодом поширюються на весь живіт. Через деякий час біль локалізується в правій клубовій області. Такий характер міграції больових відчуттів свідчить про апендицит .

Болі в кишечнику при колітах

Запальний процес в товстій кишці при інфекційному ураженні називається колітом. При цьому уражатися може не тільки товстий , але й тонкий кишечник. Як правило , при колітах відзначається ниючий біль в бічних областях живота. Крім того , при колітах можуть спостерігатися бурчання в животі , здуття , діарея з домішками крові , а також часті позиви до дефекації. Гострий коліт може тривати кілька днів , і якщо його не лікувати , то хвороба може перейти в хронічну форму.

Інфекційні захворювання

Різноманітність патогенних мікроорганізмів , здатних інфікувати кишечник , надзвичайно велике. Це можуть бути бактерії , віруси , найпростіші і паразити . Майже всі кишкові інфекції супроводжуються сильними болями в животі , рясної діареї і загальним занепадом сил.

Найчастіше кишечник уражається шигелами (дизентерія) , сальмонелами , вірусами (кишковий грип) , амебою (амебна дизентерія) , а також різними паразитами.

Ішемічний коліт

При ішемічному коліті запальний процес у кишечнику виникає при порушенні прохідності судин , які постачають кров’ю товсту кишку. Нерідко ішемічний коліт розвивається на тлі атеросклерозу , цукрового діабету та інших патологій , що призводять до поразки судин.

При ішемічному коліті болю спочатку мають переймоподібний характер , і відчуваються в основному в бічних областях або внизу живота. З прогресуванням захворювання болі стають постійними .

Неспецифічний виразковий коліт

При неспецифічний виразковий коліт поразку кишечника має неінфекційну природу , а може викликано алергією , харчовою непереносимістю , генетичною схильністю , стресами і іншими негативними чинниками. Як правило , при неспецифічному виразковому коліті хворі скаржаться на тупий ниючий біль найчастіше внизу живота в лівій його частині .

Дисбактеріоз

Дисбактеріоз – це порушення складу мікрофлори в кишечнику , внаслідок чого виникає сильне почуття розпирання , здуття , больові симптоми , а також можлива рясна діарея. При дисбактеріозі кал може набувати зеленуватого відтінку і мати характерний смердючий запах. У підсумку кал може і зовсім стати водянистим.

Дискінезія кишечника

Дискінезія кишечника – симптомокомплекс , який часто розвивається при хронічних стресах , негативних емоціях , недостатньому вживанні клітковини і так далі. При недостатній перистальтиці кишечника , в ньому накопичується їжа , що призводить до її бродінню і рясного виділення газів.

Кишкова непрохідність

При непрохідності товстої кишки відзначається здуття і розтягнення живота , а також переймоподібні болі, які виникають внаслідок кишкової перистальтики. Хвилі перистальтичних скорочень повторюються приблизно кожні 10-15 хвилин , з таким інтервалом і відчуваються болі.

Синдром роздратованого кишечника

Це функціональна патологія , яка протікає на тлі відсутності будь-яких органічних уражень в товстому кишечнику. Як правило , при синдромі роздратованого кишечника болі мають хронічний характер , однак не відрізняються великою інтенсивністю.

Інші захворювання

Існує і ряд інших кишкових захворювань, що дають про себе знати болями в області товстої кишки. До них відносяться:

  • дивертикульоз ;
  • інвагінація кишечника ;
  • пухлинні захворювання;
  • хвороба Крона ;
  • мегаколон ;
  • хвороба Гіршпрунга .

При перших , навіть самих незначних , дискомфортних відчуттях в області живота потрібно відразу звертатися до лікаря-гастроентеролога.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗАХВОРЮВАННЯ ТОВСТОГО КИШЕЧНИКА

НЕВРОЗИ КИШЕЧНИКА ТА ЇХ ЛІКУВАННЯ