За даними ВООЗ, серцево-судинні захворювання на сьогодні залишаються провідною причиною смерті людей у всьому світі. Експерти організації наполягають, що люди недостатньо добре інформовані про профілактику серцево-судинних захворювань і часто перебувають у владі поширених міфів про серце.

Іноді можна почути: якщо судилося отримати інфаркт, так і буде. Але вчені з ВООЗ спростовують цей «постулат», відмовившись від вживання тютюну та алкоголю, а також збільшивши рівень фізичної активності, зробивши своє харчування більш здоровим і нормалізувавши вагу, можна захистити своє серце від небезпечного порушення.

Також багато людей вважають, що вимірювати тиск регулярно “просто так” не потрібно, і біжать за тонометрами лише при погіршенні самопочуття. Це теж велика помилка, кажуть фахівці.

За словами медичних працівників, гіпертонія часто протікає безсимптомно. Між тим саме гіпертонія є головною причиною появи серцево-судинних захворювань. Раннє виявлення гіпертонії може допомогти запобігти ускладненням, нагадують лікарі і радять регулярно вимірювати тиск в домашніх умовах.

Не варто думати, що серцево-судинні захворювання однаково протікають у чоловіків і жінок. Вчені вказують, що це одне з типових помилок. Фахівці підкреслюють: прояви серцевих патологій часто залежать від статі.

«Симптоми у чоловіків при інфаркті зазвичай більш типові, але у жінок же частіше трапляється «мовчазний інфаркт», що протікає практично безсимптомно», – застерегли наукові фахівці.

Згідно з наявними даними, до 40 відсотків жінок, яким було діагностовано інфаркт, не відчували ніяких болів в грудях, у той час як 50% таких жінок почали відчувати проблеми зі сном приблизно за місяць до серцевого удару.

Чи правда, що при проблемах з серцем фізкультура протипоказана? Вчені стверджують, що це теж міф. Вони відзначають, що говорячи про необхідність збільшувати рівень фізичної активності, більшість медиків мають на увазі навантаження помірної інтенсивності – прогулянки на природі, ходьба пішки тощо. Людей, яким збільшення активності протипоказано, дуже мало – більшості це фізично необхідно, переконані фахівці.

Джерело: МедікФорум