Існує безліч способів зберегти здоров’я мозку та прожити більш довге, повноцінне життя. Це може бути освоєння нових навичок, читання, фізична активність та достатня кількість сну. Однак раціон харчування є важливим елементом для збереження “молодості” мозку в міру старіння.

Дієтолог Емі Гудсон розповіла порталу EatThisNotThat, які овочі слід додати до свого раціону, щоб зберегти здоров’я мозку якомога довше.

Зелені листові овочі

Зелені листові овочі, включаючи капусту, шпинат, салат, багаті вітаміном К, фолієвою кислотою, бета-каротином та лютеїном, які відіграють важливу роль у здоров’ї мозку. Крім цього, вони багаті на антиоксиданти, які допомагають боротися з пошкодженням клітин в організмі.

Дослідження, опубліковане в журналі Neurology, передбачає, що вживання однієї порції листових зелених овочів на день допомагає сповільнити погіршення когнітивних функцій із віком.

Хрестоцвіті овочі

Хрестоцвіті овочі також можуть позитивно вплинути на здоров’я мозку. Вони багаті на вітамін К, який покращує пам’ять. Ці види овочів, у тому числі броколі, брюссельська капуста, цвітна капуста, китайська капуста є потужним джерелом фолієвої кислоти, яка важлива для когнітивної функції.

Оранжеві овочі

Овочі помаранчевого кольору, такі як морква, червоний перець, є чудовими джерелами бета-каротину, зазначає Гудсон. Бета-каротин пов’язаний з покращенням когнітивного здоров’я через його антиоксидантну дію. Згідно з дослідженням Biomolecules, бета-каротин також є потенційно корисним засобом для лікування нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера.

Буряк

Буряк – гарне джерело нітратів та фолієвої кислоти, які сприяють здоров’ю мозку. “Нітрати збільшують приплив крові до мозку, що покращує когнітивні функції. Було показано, що фолієва кислота допомагає знизити ризик низки неврологічних та психологічних розладів, таких як деменція, хвороба Альцгеймера та депресія”, – пояснила дієтолог.