Інфаркт і серцевий напад стають «жіночими» хворобами, тому особливо важливо вміти вчасно розпізнати їх ознаки.

Хвороби серця — як і раніше самий «щасливий» вбивця: на їх рахунку — кожна четверта передчасна смерть у світі. При цьому до цих пір багато жінок вважають, що інфаркт і серцевий напад — це «чоловіча» хвороба, а багато лікарі, як і раніше ігнорують специфічні симптоми серцевого нападу і діагностують захворювання у жінок на більш пізніх стадіях, ніж у чоловіків. Ось кілька важливих фактів про хвороби серця, які варто знати кожній жінці.

Хвороби серця — це «жіноча» хвороба

Щорічно від захворювань серця помирає на 28% жінок більше, ніж чоловіків. І найчастіше це відбувається саме тому, що у жінок інфаркт проявляє себе інакше, а лікарі, на жаль, часто ігнорують ці специфічні симптоми і ставлять правильний діагноз іноді занадто пізно.

Хвороби серця більш «смертельні», ніж рак грудей

Незважаючи на те, що до цих пір самою “жіночою” причиною смерті вважається рак молочної залози, насправді інфаркти і серцеві напади вбивають нас в 10 разів частіше. Зрозуміло, це не означає, що вам не треба регулярно перевіряти стан грудей, але це означає, що за здоров’ям серця варто стежити в кілька разів пильніше.

Хвороби серця стрімко “молодіють”

Найбільшому ризику хвороб серця як і раніше схильні жінки, що пройшли через менопаузу. Але зайва вага, підвищений кров’яний тиск, куріння та інші фактори можуть серйозно підвищити ризик інфаркту серцевого нападу, навіть якщо вам ледь виповнилося 30.

Ви можете знизити свій ризик

Все, що ви чули про здоровий спосіб життя і його вплив на здоров’я серця — правда. Навіть якщо у вашої сімейної історії були випадки інфаркту, серцевого нападу або інших серцевих недуг, ви можете істотно знизити власний ризик. Контролюйте тиск, киньте курити, стежте за вагою, регулярно займайтеся спортом – звучить нудно, але це і правда працює.