ГоловнаНовини Здоров'я4 важливі симптоми раку грудей, про які ви напевно не чули раніше

4 важливі симптоми раку грудей, про які ви напевно не чули раніше

Ці симптоми пропускають 5 з 6 жінок!

Рак

Більшість жінок, виявили у себе рак молочних залоз, вперше звернулися до лікаря після того, як помітили в грудях якесь ущільнення. Але, як повідомляють представники Національного інституту раку Великобританії, кожен шостий випадок раку грудей міг бути виявлений раніше — якщо б жінки звернули увагу на інші симптоми хвороби.

Як відзначають фахівці-онкологи, існує як мінімум чотири ранніх симптому хвороби, що не мають нічого спільного з новоутвореннями. Це зрозуміло не означає, що вам не треба регулярно оглядати свої груди – в 83% випадків саме самостійний огляд грудей допоміг виявити захворювання на ранній стадії.

Читайте також:  "Бойкот не допоможе": лікарка розповіла, як харчуватися при виразці шлунку

Але знання інших симптомів і увага до них збільшать шанси на ранню діагностику, а отже, і на можливість успішного лікування.

Зміна структури шкіри

Більш щільна структура шкіри, лущення або потовщення шкіри на деяких ділянках можуть свідчити про хворобу. Справа в тому, що деякі пухлини можуть закупорювати канали молочних залоз, що призводить до змін структури шкіри і роблять її схожою на кірку апельсина.

Припухлість

Іноді ущільнення може бути розташоване досить глибоко, щоб його можна було виявити при пальпації. Але воно майже завжди змінює форму і розмір грудей і навіть викликати хворобливі відчуття. Якщо ви помітили зміну розміру грудей або збільшену асиметрію — зверніться до лікаря.

Читайте також:  П'ять кращих джерел вітаміну D

Зміна сосків

Деякі ракові пухлини молочної залози викликають те, що називається інверсією або відштовхуванням соска, при якому вони повертається всередину.

Зазвичай це відбувається тому, що новоутворення росте всередині грудей і змінює свою форму.

Нещодавно проведене дослідження підтвердило, що приблизно в 7% раку молочної залози він супроводжувався змінами сосків.

Виділення з сосків

Ще однією ознакою захворювання можуть бути виділення з сосків, які не є грудним молоком. Вам треба відразу ж звернутися до лікаря, якщо ви виявили виділення, особливо якщо вони з кров’ю або виходять тільки з одного боку.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News