Оральний секс може мати наслідки, про які ви навіть не підозрюєте. Пропонуємо вашій увазі факти, які, можливо, вас здивують.

1. Оральний секс і рак горла

Рак внаслідок орального сексу? Так. Правда причиною розвитку раку горла є не сам оральний секс, а вірус папіломи людини (ВПЛ), що передається статевим шляхом, у тому числі і при оральному сексі. Вченим вдалося встановити типи вірусу, які найбільш часто є причиною розвитку раку ротоглотки і мигдаликів. ВПЛ досить поширений серед дорослого населення, проте він не завжди приводить до розвитку онкопатології вищевказаних органів. “Активація ВПЛ зазвичай пов’язана не з зараженням, а зі зниженням рівня імунного захисту організму проти власного вірусу, який довічно знаходиться в організмі людини”, – говорить лікар-інфекціоніст І.С.Марков.

Якщо ваш партнер не є носієм інфекції ВПЛ, то ризик виникнення раку мінімальний. ВПЛ може розмножуватися в слизовій ротоглотки як у жінок, так і у чоловіків. Рак викликаний інфекцією ВПЛ, лікується набагато краще, ніж рак, причинами якого є куріння або зловживання алкоголем.

2. Оральний секс підсилює відносини партнерів?

В одних пар прагнення до орального сексу нерідко є причиною натягнутих відносин, тоді як у інших оральний секс їх тільки зміцнює. Як правило, проблема щодо орального сексу криється в гігієні партнера. Один з партнерів також може відмовитися від орального сексу, боячись викликати несхвальну реакцію у другого. У інших же пар все навпаки: вони розглядають оральний секс як найкращий спосіб інтимного контакту, який тільки може бути між люблячими один одного людьми.

3. Ризик при незахищеному оральному сексі

оральний сексШляхом орального сексу можливо отримати наступні захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ): вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), вірус герпесу, сифіліс, гонорея, вірус папіломи людини (ВПЛ), вірусний гепатит. Ризик передачі цих інфекцій залежить від кількості статевих партнерів, статі, а також техніки орального сексу. Запобігти передачі ЗПСШ можна використовуючи презерватив або спеціальну латексну серветку, яка накладається на піхву або анус. Однак, як молодь, так і дорослі люди рідко користуються ними, оскільки не знають про ризик передачі інфекції під час орального сексу.

4. Оральний секс поширений серед молоді

Молодь не розглядає класичний секс як щось «значиме» і не вважає, що оральний секс може призвести до яких-небудь неприємностей. Згідно дослідженням, проведеним серед молоді, розділеної на три групи, з групи, в якій займалися тільки оральним сексом, ЗПСШ захворіли 2%, з групи займалися тільки вагінальним сексом, ЗПСШ захворіли 5%, а з групи, в який займалися і оральним, і вагінальним сексом, захворіли 13% досліджуваних. Хлопці заявляють про те, що оральний секс приносить їм соціальне і емоційне задоволення, в той час як більшість дівчат заявляють, що почуваються використаними або певну провину після орального сексу, а також про погіршення відносин зі своїм партнером.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
АНАЛЬНИЙ СЕКС: ПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ

МІФИ ПРО БЕЗПЕЧНИЙ СЕКС