Регулярно займатися спортом і вести нерівний бій з лінню — справа непроста. Особливо коли деякі установки з «минулого» життя тягнуть назад. Найбільш пильну увагу слід звернути на звички, пов’язані зі сном, — їм під силу поставити хрест на всіх ваших фітнес-плани. Про що йдеться? Зараз розповімо.

Ви довго спите вранці

Не потрібно бути жайворонком, щоб повною мірою оцінити переваги ранніх підйомів і полюбити їх усім серцем. Тільки уявіть: ви прокинулися вранці, позаймалися спортом, а попереду ще цілий день. Найдієвіший спосіб не пропускати ранкові тренування — забезпечити собі повноцінний і безперебійний нічний сон. І так, намагатися відіспатися у вихідні — безглуздо і шкідливо. Ви зіб’єте циркадні ритми, і ранок понеділка стане катастрофічно нестерпним.

Сон

У вас порушений режим сну

Відсутність режиму сну робить вас більш сприйнятливим до стресів і не дає організму відновлюватися після денних випробувань. Як результат — хронічна втома. Крім того, нерегулярний сон стає каталізатором вироблення адреналіну і кортизолу, гормонів, які можуть негативно впливати на загальний стан людини, на його настрій, тонус і самопочуття. Пам’ятайте: організм потребує сталості — кожен день намагайтеся лягати і вставати в один і той же час.

Проспав

Ви мало спите

Сон — це не просто «вікно» між одним робочим днем та іншим. Ні, це найдоступніший спосіб прийти в себе і набратися сил. Так що якщо ви хочете без зривів — спокійно і послідовно — домогтися всіх спортивних цілей, ніколи не економте на сні. Зробіть його своїм пріоритетом. Проаналізуйте, які вечірні справи заважають вам раніше лягти спати — можливо, ви занадто багато часу витрачаєте на гортання стрічки соцмереж і перегляд «ще однієї» серії «Твін Пікса».

Перед телевізором

Ви довго спите у вихідні

Немає нічого поганого в тому, щоб провести ніч з п’ятниці на суботу в шумному місці з компанією друзів. Однак подібні перезавантаження можуть порушити ваші спортивні плани. Адже ймовірність того, що ви повернетеся додому на світанку і проведете весь наступний день у ліжку, дуже і дуже велика. Якщо вечірка неминуча, спробуйте хоча б обійтися без алкоголю — так у вас буде шанс на легкий вечірній воркаут.