Калорії – це те, скільки енергії міститься у продуктах та напоях, які ми вживаємо. Багато хто скаже, що жінки повинні отримувати 2000 калорій на день, а чоловіки – 2500. Але насправді це не зовсім так.

У рекомендаціях NHS зазначається, що нормальна кількість споживаних щодня людиною кілокалорій залежить від її віку, обміну речовин, рівня активності. Крім того, калорії самі по собі мало говорять про кількість енергії, яку людина отримає. Справа в тому, що, наприклад, арахіс містить певну кількість енергії, проте для його розщеплення та перетравлення потрібно також багато енергії. Пов’язано це з тим, що енергія знаходиться всередині волокна, зруйнувати яке ми не можемо, передає BBC Science Focus.

Що стосується необроблених харчових продуктів, то вони також можуть перетравлюватися та засвоюватись по-різному. Через біологічні особливості окремої людини показники на етикетці можуть змінюватись приблизно на 20%.

Навіть яблука з одного дерева за вмістом цукру можуть відрізнятись один від одного на 10%. Все залежить від того, яке з яблук отримало більше світла.

Лікар Дуейн Меллор радить вибирати продукти, багаті на клітковину, білок, вітаміни або мінерали, якщо збираєтеся дивитися на калорії. А краще замість того, щоб замислюватися про кількість калорій, – зосередитися на збільшенні різноманітності їжі в раціоні: особливу увагу потрібно звернути на продукти різних кольорів, що містять багато клітковини, поживних речовин.