Ми не звикли думати про властивості продуктів, які щодня вживаємо в їжу. Та кому спаде на думку міркувати, чи можна отруїтися, наприклад, рисом чи ложкою меду? Але вчені попереджають – отрутою іноді можуть виявитися навіть звичні продукти.

Рис

Мало хто знає, що зерна рису здатні накопичувати миш’як з добрив. У серпні 2020 року група дослідників з університету Манчестера навіть підготувала дослідження, в якому пояснила низьку тривалість життя в низці країн, зокрема з повсякденним вживанням рису.

Але не поспішайте чистити кухонні шафи, позбавляючись запасів. Миш’як з рису може бути небезпечним, якщо його гранично допустимі норми перевищують у 15-20 разів. Тобто, щоб розвинулися серйозні побічні ефекти, потрібно споживати близько 20 кг рису щодня, повідомляє Reterdeen. Погодьтеся, мало хто зважиться на подібну дієту.

Але не поспішайте чистити кухонні шафи, позбавляючись запасів рису. Миш’як у зернах є, але для отруєння потрібно з’їсти за раз приблизно 7 млн ​​порцій. Погодьтеся, мало кому таке під силу.

Сирі м’ясо та яйця

Тут нічого дивного: яйця і м’ясо, що не пройшли теплову обробку, можуть містити сальмонеллу – причину сальмонельозу. Це інфекційне кишкове захворювання. Бактерії стійкі у зовнішньому середовищі, переносять низькі температури, але швидко гинуть за високих. Так що очевидний факт – м’ясо не варто їсти сирим.

Мед

Мед – натуральний підсолоджувач. І взагалі він корисний. Але без підводного каміння не обійшлося.

Деякі сорти меду містять смертельний для людини андромедотоксин. Науці відомі як мінімум дві рослини на околицях Чорного моря, які дають цей отруйний мед.

Античні історики описували випадки, коли подібний мед підносили ворожим арміям як давню біологічну зброю. Так що іноді побоюватися варто навіть невинної ложки меду.