З наближенням осені жінки можуть відчувати холод сильніше за чоловіків, попереджають фахівці. За словами експертів, жіночий організм володіє гормональною особливістю, через яку сильний холод переноситься так важко, що може серйозно постраждати здоров’я.
 
Жінки можуть відчувати дискомфорт від зябкости рук і ніг, незважаючи на погодні умови – навіть не надто серйозний холод може виявитися для них болісним. Така «аномалія» – наслідок дії гормонів, пояснюють медики. В деяких випадках у жінок так сильно мерзнуть кінцівки, що зігріти їх не вдається ні з допомогою рукавичок, ні за допомогою вовняних шкарпеток.
 
За словами лікарів, температура тіла жінки неодноразово змінюється протягом менструального циклу – відбуваються скачки і падіння рівня гормону естрогену. Коли гормони знижують температуру тіла, терморецептори починають посилено працювати на те, щоб від цього зниження не постраждали головні внутрішні органи – серце, легені та ін. Під дією рецепторів судини звужуються, капіляри закупорюються, і кровотік в кінцівках починає гальмувати.
 
Фахівці підрахували, що, коли жінка відчуває холод, кількість, що надходить в кінцівки крові може становити не більше 0,02 літра на хвилину, тоді як максимальна швидкість кровотоку досягає 2-3 літрів на хвилину.
 
Жінки « жертвують » своєю дозою крові на користь важливих внутрішніх органів. Ось чому в холод руки біліють і синіють, а в екстремально холодних умовах жінки часто отримують обмороження – повідомили експерти. За їх словами, чоловіки вкрай рідко стикаються з такою проблемою.

Читайте також:  Ось що станеться з тілом, якщо відмовитись від алкоголю на місяць

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧОМУ МЕРЗНУТЬ НОГИ? ЩО РОБИТИ?

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ПРОМОКЛИ І ЗМЕРЗЛИ НОГИ?