Вчені з’ясували, чому люди говорять, коли сплять. Чи варто вважати це передвісником хвороб?

Багато людей розмовляють уві сні, а вчені навіть дали цьому явищу назву – сомнилоквия. Але чи вважається балаканина уві сні хворобою?

Найчастіше розмови людини під час сну абсолютно нешкідливі. Але багато можуть налякати своїх членів сім’ї або розсмішити їх. Часом людина говорить тихо і нерозбірливо, вимовляючи окремі слова, які ніяк не пов’язані між собою. А іноді мова буває осмисленою, деякі навіть кричать. Люди кажуть уві сні навіть грубі і дуже забавні речі, найчастіше їх слова не несуть ніякого сенсу.

Читайте також:  Статини: побічний ефект, який впливає на ходьбу протягом 6 місяців застосування

Недавні дослідження показали, що люди зазвичай не говорять у сні довше 30 секунд. Таке відбувається, коли людина занурюється у фазу швидкого сну. В цей момент активізуються центри головного мозку, дихання стає частим, від чого людина бачить яскраві і насичені сни.

Сонне марення – це не зовсім нормальне явище, якщо людина занадто часто кричить і робить різкі рухи. Ймовірно, що симптом одного з таких розладів, як сомнамбулізм, синдром неспокійних ніг, синдром нічного апетиту або нічних кошмарів. Більш того, розмови уві сні можуть бути викликані спекою, емоційним стресом, зловживанням спиртним або наркотиків.

Читайте також:  Гіпертонія: популярний напій, який може значно знизити тиск

Найчастіше у сні розмовляють діти до 10 років, а потім перестають в період перехідного віку. Всього 5% людей проносять сонне марення через все життя. Вони можуть говорити кожну ніч, а в період стресів розмови можуть бути вельми буйними.

На жаль, вилікувати це на даному етапі медицини неможливо. Але пам’ятайте, поставити діагноз може тільки лікар. Фахівці рекомендують уникати стресових ситуацій, якщо вам не подобається це явище.