Цукор прийнято вважати одним з найбільш шкідливих продуктів харчування, проте і у нього є свої плюси. 5 основних назвали експерти.

Цукор забезпечує людині негайний спалах енергії. Здорове харчування, яке призначене для підтримки продуктивності, містить цукор. Глюкоза – основне джерело палива для організму, вона з’являється після розщеплення цукру. Сахароза містять молекулу фруктози і молекули глюкози. Організм розщеплює ці молекули, а інсулін допомагає переносити глюкозу в клітини, де вона миттєво метаболізується і перетворюється в енергію. Без глюкози ми б не були здатні виконувати серйозні фізичні задачі.

Цукор допомагає довше зберігати енергію. Цей продукт забезпечує море енергії. Після того, як глюкоза перетворюється в енергію, організм починає зберігати деяку її кількість в якості резерву. Цей процес називається глікогенезом. Молекули глюкози з’єднуються разом в ланцюжки глікогену. Ці ланцюжки розщеплюються в поодинокі глюкози, якщо в організмі не вистачає основних джерел енергії.

Читайте також:  Пози для сну, яких слід уникати - стрес для хребта

Цукор підвищує настрій. Це не повинно нікого здивувати, цукор дійсно робить нас щасливими. Це відчуття виникає через те, що цукор активує центри задоволення в мозку і сприяє виробленню гормону дофаміну, що породжує відчуття ейфорії.

Натурально солодкий шоколад покращує навички мислення. Шоколад є джерелом природного цукру, він містить і інші здорові компоненти. Кожен шматочок забезпечує приплив антиоксидантів разом з какао флаванолами. Дослідники з’ясували, що ці флавоноли покращують когнітивну функцію мозку і навіть навички мислення незалежно від того, наскільки вони були раніше пошкоджені.

У натурального цукру є додані нутрієнти. При виборі натуральних джерел цукру ми також отримуємо і деякі здорові нутрієнти. Відомо, що натуральні джерела цукру містяться у фруктах і овочах, а також у молочних продуктах. Всі вони мають безліч волокон, антиоксидантів, вітамінів, мінералів і багатьох інших корисних речовин.

Читайте також:  Деменція може бути наслідком впливу на людину забрудненого повітря

Джерело: МедікФорум