Чи впливає місячне затемнення на наш настрій? Лікарі стверджують, що це можливо, причому навіть у тому випадку, якщо сьогодні ми не бачимо червоний Місяць на небі.

Два дні тому наша планета могла спостерігати чергове місячне затемнення, яке називають самим тривалим протягом століття. Вчені знову і знову доводять, що фази місячного циклу можуть впливати на те, як довго ми спимо, яка якість сну отримуємо, і який настрій маємо на наступний день. При цьому до цих пір неясно, з якої причини Місяць робить такий вплив на життя людини. Але історичні і наукові спостереження у своїх висновках однозначні: Місяць може впливати на наш сон, настрій і апетит. Крім того, у слова «луна» є в словнику сусід з однаковим коренем – лунатизм. Це наукове опис людей, які ведуть себе дивно уві сні. У часи стародавніх цивілізацій вважалося, що лунатизм або сомнамбулізм є наслідком впливу Місяця.

Читайте також:  Як захиститися від кліщів і хвороб, що їх переносять: поради лікаря

Наука давно довела, що розлади сну не мають стосунку до Місяця, однак місячні затемнення здатні чинити певний психологічний ефект. Причому він пов’язаний не з самої Землі, а з ненауковими думками деяких людей про те, що затемнення символізують якісь апокаліптичні події. Досі деякі люди в цьому впевнені. В цілому, вчені давно помітили, що деякі сценарії нашого сну збігаються з фазами Місяця. Наприклад, при повноту місяця загальний час сну людини, в середньому, скорочується на півгодини.

Це пов’язано з тим, що людям буває складніше заснути. Зміни в рівні гормону мелатоніну частково можуть пояснювати цей феномен. Мелатонін прямо впливає на якість сну. Теоретично, повня заважає засипати, створюючи додаткову освітленість на небі, оскільки світло перешкоджає виробленню мелатоніну. Однак з появою електрики місячне світло перестало домінувати в нашому житті. У 2013 році швейцарські вчені опублікували докази того, що місяць може в дійсності впливати на наш сон. Такими були результати спостережень у лабораторії за 33 добровольцями. Їх сон оцінювали в різні фази Місяця.

Читайте також:  "Занадто багато води": "здорові" звички, які здатні нашкодити

Джерело: МедікФорум