Якщо чоловіки дуже багато хвилюються в середньому віці, то у них збільшується ризик хвороб серця і діабету другого типу. До такого висновку прийшли експерти з Бостонського університету.

Хвилювання в середньому віці для чоловіків загрожують підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань і діабету другого типу. Вчені з Бостона спостерігали за 1 500 чоловіків, які мали середній вік 53 роки. Спостереження тривали 40 років. Виявилося, що ті представники сильної статі, які демонстрували найбільші хвилювання на момент початку спостережень, на 13% частіше згодом мали не менше 6 ключових маркерів поганого здоров’я. До них відносяться ожиріння, підвищений артеріальний тиск і високий холестерин.

Наявність цих 6 факторів ризику передбачає підвищений ризик кардіометаболічних захворювань. Так називають групу розладів, в які входять інфаркти, інсульти, діабет другого типу і жировий гепатоз. Дослідження однозначно показує, що високий рівень тривожності серед чоловіків пов’язаний з біологічними процесами, які збільшують ймовірність кардіологічних і метаболічних порушень.

Дослідження не зачіпало жінок, а за його результатами можна припустити, що профілактика нервових розладів у чоловіків в середньому віці надасть дуже корисний вплив у справі зміцнення їх здоров’я в наступні роки. Чоловікам вкрай важливо також в разі розхитаних нервів стежити за своєю вагою і проходити через профілактичні огляди, не запускаючи артеріальний тиск і холестерин.

Джерело: DailyMail