Чорниця є відмінним джерелом поживних речовин-клітковина, амінокислоти, марганець, вітаміни С і К1, антиоксидант антоціанін. Низькокалорійність робить чорницю гарною їжею для схуднення, а багата комбінація поживних речовин – суперфудом, що приносить багато користі для здоров’я.

Покращує когнітивні та моторні функції

Дослідження показало, що літні люди (середній вік 76 років), яких щодня годували від двох до 2,5 чашок чорниці протягом 12 тижнів, показали кращі результати в тестах на когнітивні функції (тестування пам’яті), ніж у тих, хто не вживав суперфуд.

Захищає очі

Вітамін С в чорниці робить його ефективним засобом для запобігання глаукоми, однією з найпоширеніших причин сліпоти. Антоціанін та інші антиоксиданти відмінно захищають ваші очі від утворення катаракти.

Читайте також:  Головні ознаки однієї з найбільш смертоносних видів пухлини назвали онкологи

Зберігає серце сильним

Споживання чорниці значно знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, регулюючи і розслабляючи артеріальну еластичність судинної стінки. Було проведено кілька досліджень, які доводять, як цей суперфуд знижує ризик серцевих захворювань і гіпертонії. Якщо у вас високий тиск, споживання чорниці допоможе його знизити його на чотири-шість відсотків.

Захищає травну систему

Чорниця пропонує антиоксидантний захист травного тракту, борючись з вільними радикалами, деякі з яких можуть викликати рак. Цей суперпродукт відіграє значну роль у боротьбі з раком товстої кишки. Крім того, харчові волокна чорниці можуть зміцнити ваш кишковий мікробіом.

Контролює рівень цукру в крові

Дослідження показують, що антоціани покращують чутливість до інсуліну та метаболізм глюкози. Це знижує ризик розвитку діабету 2 типу.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News