Дослідники з США виявили незвичайну кореляцію між худорлявістю пацієнтів і їх ризиком смерті після лікарняних маніпуляцій. Вчені заявили, що худі люди схильні частіше помирати після лікування патологій серця, ніж ті, хто має високий індекс маси тіла.

Лікарі з лікарні Ленокс Хілл в Нью-Йорку вивчили дані про стан мільйона (1 035 727) осіб, яким була виконана катетеризація серця – інвазивна процедура, що дозволяє здійснити як діагностику проблем з серцем, так і проведення лікувальних процедур. Зокрема, експертів цікавило, як довго такі пацієнти перебували в лікарні, як скоро потрапляли туди повторно, а також випадки смертності. Ці показники вчені зіставили з вагою пацієнтів і даними їх ІМТ.

Медикам вдалося побачити незвичайну закономірність. З’ясувалося, що худорляві люди рідше, ніж повні, були змушені проходити катетеризацію серця, а також черезшкірні коронарні втручання. Але в той же час худі пацієнти частіше вмирали в тих випадках, коли їм проводилися ці процедури.

«Порівняно з тими, у кого був високий ІМТ, учасники з недостатньою вагою вмирали в три рази частіше. В цілому вони вмирали в п’ять разів частіше пацієнтів з ожирінням. Люди з дуже великим ІМТ вмирали рідше, ніж пацієнти з нормальною вагою», – розповіли автори проекту.

Також дослідники встановили, що пацієнти, які відрізнялися худобою більше часу були змушені проводити в лікарнях – у середньому вони перебували у клініках 10,5 дня, у той час як пацієнти з нормальною вагою виписувалися вдвічі швидше.

Ризик повторної госпіталізації після коронарних втручань у худих теж виявився більш високим.

«Ймовірність повторного попадання у клініку протягом 30 днів у хворих з недостатньою вагою виявився підвищений на 18%. У хворих з ожирінням він, навпаки, був знижений на 8,2%», – констатували експерти.

Джерело: MedikForum