Після інтенсивних тренувань для відновлення м’язів і збільшення їх обсягу потрібно багато білка. І ось найкращі рослинні джерела цього компонента для тих, хто вважає за краще вегетаріанське харчування.

Сочевиця. Вона не тільки містить білок, але є чудовим джерелом волокон, фолатів, магнію і заліза. В одній чашці приготовленої сочевиці об’ємом 240 мл міститься 18 г білка. Також тут 50% добової рекомендованої дози волокон. На додаток до цього, сочевиця містить неабияку кількість антиоксидантів та інших корисних для здоров’я рослинних компонентів.

Соєве молоко. Воно виготовляється з сої і часто просувається в якості вегетаріанської альтернативи коров’ячого молока. У чашці непідсолодженого соєвого молока 7 г білка. Соя містить всі необхідні амінокислоти, які є в м’ясі, рибі і молоці. Це продукт, що не містить холестерину і має низьку кількість насиченого жиру. Перед нами чудове джерело калію, який можна збагачувати вітамінами і мінералами на зразок кальцію і вітаміну D.

Кіноа. Часто цей продукт називають цільнозерновим, але в реальності перед нами насіння. Чудове джерело рослинного білка і волокон. В одній чашці приготованого кіноа 8 г білка і 5 г волокон. На відміну від інших рослинних білків, кіноа містить всі 9 амінокислот, що робить його повноцінним. Не містить глютену, це безпечне джерело білка для жертв целіакії.

Квасоля. Ще один винятковий джерело білка – в 100 г квасолі 24 г білка, тут також багато волокон, магнію, фосфору, вітаміну В1, заліза, калію і магнію. Кілька досліджень показали, що квасоля та інші бобові зменшують рівень холестерину, допомагають контролювати показники цукру в крові, знижують артеріальний тиск і позбавляють від жиру на животі.

Овес. Чи не повноцінний, але високоякісний білок. У півчашки (120 мл) сухого вівса приблизно 6 г білка і 4 г волокон. Овес також містить неабияку кількість магнію, цинку, фосфору і фолатів, пише The Health Site.