Як зазначає WebMD, кардіотренування – одна з найкращих речей, яку ви можете робити у похилому віці. Вони покращать вашу витривалість, сон, підвищать гнучкість та рухливість суглобів. Але якщо тренуватися неправильно, можна собі сильно нашкодити.

Існують спортивні звички, які не лише будуть не корисні після 50 років, а й почнуть руйнувати ваше тіло. Ось деякі з таких звичок, пов’язаних із кардіо, пише Eat This, Not That.

Тренування через біль чи травми. І тут потрібно думати про довгострокові наслідки. Краще зробити один крок назад та відпочити, щоб потім зробити два кроки вперед після відновлення.

Відмова від низькоінтенсивного кардіо. Біг – це гарне кардіо, але він може нашкодити з часом вашим суглобам та сухожиллям. Особливо це стосується випадків, коли ви ще погана техніка виконання вправ і ви не натреновані. Найкраще в даному випадку – давати перепочинок тілу, включаючи плавання, їзду велосипедом, веслування, прогулянку пішки в розпорядок дня.

Занадто часті тренування. Наприклад, це тренування щодня або двічі на день. З віком тіло відновлюється повільніше, тому вам потрібно розраховувати частоту занять спортом так, щоб м’язи, суглоби та зв’язки відновлюватися встигали.

Доведення себе до знемоги. Якщо подібне відбувається кожне тренування, то ви піддаєте своє тіло занадто сильному стресу.

Пропуск розминки та затримки. Через пропуск розминки збільшується ймовірність травм, болю або просто низької продуктивності. Що стосується затримки, то вона дозволить покращити гнучкість м’язів, що важливо у 50+.

Високоінтенсивні тренування постійно. Замість них краще вибрати вправи низької інтенсивності. Хоча взагалі високоінтенсивні тренування теж корисні, тільки їх потрібно робити один-два рази на тиждень і змішувати їх із менш інтенсивними тренуваннями.

Погана техніка. Якщо ви станете виконувати вправи не так, як треба, це призведе до великої кількості травм, адже навантажувати ви не ті м’язи.