Комусь рідше, комусь частіше, але всім нам деколи доводиться приймати ліки. І хоча в рецептах і на упаковках завжди написано скільки медикаментів коли і як вживати, щоб відновити здоров’я і досягти потрібного ефекту, іноді ми покладаємося на “авось” і виправдовуємо прийом не за приписом фразою: “Ну яка різниця, адже головне: прийняти!” Ми зібрали 5 міфів про прийом таблеток, які роблять їх бездіяльними.

Міф №1

Три рази на добу — значить вранці, ввечері і ще через дві години.

Приклад на антибіотиках. Головне завдання при їх прийомі — підтримувати концентрацію препарату в організмі, щоб мікроби ні на секунду не подумали, що атака на них ослабла. Домогтися цього можна, поїдаючи таблетки строго за графіком, через рівні проміжки часу. Тому три рази на добу — значить не на сніданок, обід і вечерю, а через кожні вісім годин. Або майже.

Читайте також:  Симптоми цих трьох видів раку часто помилково сприймають за щось інше
Міф №2

Полегшало — таблетки можна відкласти. Навіщо напихати себе хімією?

Існують відпрацьовані схеми лікування, саме ними і керуються лікарі, коли говорять тобі приймати «ось це стільки-то днів». Взяти ті ж антибіотики. Якщо препарат, який повинен знаходитися в крові тиждень, ковтати п’ять днів, то потрібний ефект триватиме п’ять днів, і тільки. Бактерія, яку треба бомбардувати тиждень, не загине раніше терміну, а ті вороги, що вижили лише зміцніють і з новою силою візьмуться за стару справу.

Міф №3

Яка різниця: до їжі, після, під час або замість? Головне — прийняти!

Хороший приклад — препарати для лікування ШКТ. Серед них є, наприклад, ліки, що стимулюють вироблення жовчних кислот, і приймати їх потрібно строго до їжі, щоб бажаний ефект трапився під час прийому їжі. А є так звані сорбенти для очищення ШКТ (вугілля), — їх треба ковтати через годину після і за годину до прийому їжі, інакше вони не доберуться до того шкідливого, що потрібно видалити з шлунково-кишкового тракту. Є ще ферменти підшлункової залози, які покращують перетравлення їжі, — їх рекомендують приймати під час або відразу після їжі. Нехтуючи такими приписами, ви їсте таблетки в холосту.

Читайте також:  Лікар назвав найнебезпечнішу для чоловіків позу у сексі
Міф №4

Одна таблетка 10 мг — те ж саме, що і половина таблетки 20 мг.

Так, деякі таблетки можна ламати хоч на всю сім’ю — на них навіть є спеціальна борозна, яка допомагає це робити. Якщо ж борозни немає, зупинись. По-перше, діюча речовина може бути нерівномірно розподілена по таблетці, і, зламавши її, ви отримаєте половину-пустушку і половину з перевантаженням. По-друге, оболонка теж існує не для краси . Є безліч препаратів (наприклад, для лікування гастроентерологічних проблем), які обов’язково повинні потрапити в кишечник, минувши шлунок. Спецоболонка як раз і дозволяє таблетці без втрат проскочити кисле середовище шлунка. Якщо розламаєте або розкусите таблетку, ліки, позбавлені захисту, безславно розчиняться, не дійшовши до мети.

Читайте також:  Випадіння волосся при розчісуванні на що може вказувати
Міф №5

Головне — проштовхнути таблетку в шлунок. Неважливо, водою або колою.

Ліки, як правило, потрібно запивати чистою негазованою водою. Будь-який напій, який містить цукор, вуглекислий газ і що б то не було, може вступити в хімічну реакцію з таблеткою, і ефект від препарату буде вже не той, що потрібно. Чиста вода до пігулок байдужа, тому ймовірність, що у вашу кров всмокчуться ліки в потрібному вигляді, максимальна. Хоча є деякі ліки, які слід запивати молоком, наприклад, або кислими напоями. Читайте інструкцію і слухайте лікаря.