Ті, що мають неалкогольний жировий гепатоз, також мають підвищений ризик старечого недоумства. Такого висновку дійшли вчені з Каролінського інституту Швеції.

Неалкогольний жировий гепатоз – це скупчення жирових клітин у печінці. Він виникає не через зловживання алкогольними напоями, а з інших причин. І ось тепер встановлено, що жертви цього захворювання можуть мати підвищений ризик зіткнутися з різними формами старечого недоумства.

На жаль, у більшості випадків гепатоз проходить безсимптомно, поки він не трансформується у серйозні запальні ураження печінки на кшталт цирозу. Найчастіше хвороба викликається ожирінням, гіпертонією та діабетом.

Дослідження показало, що жертви гепатозу також мають підвищений ризик хвороб серця, а тим, хто переніс інсульт, загрожує ще більша небезпека деменцією. Зокрема, жертви неалкогольного жирового гепатозу мають на 38% вищу захворюваність на старече недоумство.

Однак якщо дивитися специфічно на судинну деменцію, що викликається неадекватним припливом крові до мозку, то в цьому випадку пацинти з гепатозом мають на 44% більший ризик захворіти. При цьому підвищеної небезпеки хвороби Альцгеймера не виявлено.

Якщо ж людина з хворобою печінки перенесла ще й захворювання серцево-судинної системи, то у нього ризик деменції зростає на 50%. Найбільша небезпека жертв неалкогольного жирового гепатозу, які перенесли інсульти. У них ймовірність старечого недоумства у два з половиною рази вища.