Навіть якщо ви давно носите контактні лінзи, це зовсім не означає, що ви все робите правильно. Тим часом, помилки, які всі ми допускаємо, коригуючи зір, можуть серйозно нашкодити здоров’ю очей. Настав час зізнатися, чим з нижчепереліченого ви грішите.

Ви спите в лінзах

Любите подрімати після роботи в лінзах? Або і зовсім іноді забуваєте зняти їх на ніч? Через цю звичку рогівка ока починає погано постачатися киснем, що може призвести до її набряку, почервоніння й сухості. Якщо ж, при цьому у вас є навіть невелика подряпина на передній поверхні ока, то бактерії, що накопичилися на лінзі можуть спровокувати кератит – інфекційне захворювання, яке у важких випадках може призвести до зниження зору.

Читайте також:  Схильність до деменції: спосіб життя у дитинстві пов'язали з ризиком захворювання на старості
Ви купаєтеся в лінзах

Офтальмологи рекомендують знімати лінзи перед прийняттям душу або плаванням (особливо, якщо ви любите пірнати). Справа в тому, що вода, яка потрапила в очі може змінити форму лінзи або призвести до того, що вона прилипне до рогівки і подряпає її. Крім того, у водопровідній воді, а також в басейнах, річках, озерах і морях мешкають мікроорганізми, які, потрапивши під лінзу, можуть викликати серйозне інфекційне захворювання. Так, що якщо здоров’я очей вам дороге, то відмовтеся від лінз під час купання або надягайте плавальні окуляри.

Ігноруєте термін носіння лінз

Зізнайтеся, напевно у вас іноді виникає спокуса заощадити і носити лінзи довше покладеного строку. Насправді це призводить до того, що на поверхні лінз скупчуються мікроорганізми і білкові сполуки, які провокують розвиток небезпечних інфекцій.

Читайте також:  Ендокринолог розповіла, чи можна схуднути на рисі

Крім того, в матеріалі, з якого виготовлена лінза, з часом відбуваються незворотні зміни, а це небезпечно не тільки для очей, але і для організму в цілому. Краще не ризикуйте і носіть лінзи стільки, скільки вказано на упаковці – день, місяць або два тижні.

Недостатньо добре їх очищаєте

Єдина рідина, яка повинна контактувати з вашими лінзами – це спеціальний очищуючий розчин. Проте опитування показало, що люди часто промивають лінзи чим попало – від пива до дитячого масла і содового розчину. Як ви вже здогадуєтеся, такий метод «очищення» – зайвий привід заробити очну інфекцію. Правильний метод дезінфекції: ретельно вимийте руки з милом, висушіть їх, налийте в долоню трошки спеціального розчину, помістіть туди лінзу і, обережно протріть її подушечкою пальця, рухаючись по колу лінзи.

Читайте також:  Лікар розповіла про способи накопичення вітаміну D
Нехтуєте дезінфекцією контейнера

Багато хто з нас також приділяють недостатньо уваги тому, в якому стані знаходиться контейнер для зберігання лінз тривалого строку носіння. При неправильній експлуатації ця маленька коробочка служить відмінним живильним середовищем для мікробів, що провокують інфекції. На думку офтальмологів, щоденне очищення контейнера вдвічі скорочує ризик розвитку очних інфекцій. Для найкращої дезінфекції обов’язково вилийте старий розчин з контейнера і промийте його свіжим очищаючим засобом. Потім переверніть кейс догори дном, поклавши на паперовий рушник і дайте йому висохнути. Міняйте контейнер на новий не рідше одного разу в три місяці.