Мільйони людей ходять з нерозірваними аневризмами в головному мозку, що наражає їх на ризик крововиливу.

Приблизно від двох до трьох відсотків людей мають аневризми головного мозку, що не розірвалися. Їх освіта може відбуватися протягом усього життя, і, на відміну від інших тромбів, вони навряд чи розсмоктуються власними силами. Турбота про спосіб життя може запобігти їх формуванню, але багато чинників ризику ігноруються населенням загалом, пише Express.

Медичне визначення аневризми головного мозку, що розвивається всередині головного мозку, це внутрішньочерепна або церебральна аневризму.

По суті, аневризм головного мозку описує опуклість, яка утворюється всередині однієї з кровоносних судин головного мозку. На жаль, цей стан рідко викликає симптоми, тому люди можуть місяцями чи роками не усвідомлювати, що вони хворі. Однак, якщо аневризм протікає або розривається, наслідки можуть бути руйнівними, і в більшості випадків це призводить до смерті.

Іноді з аневризми може почати виділятися невелика кількість крові. Цей невеликий витік, відомий як сигнальна кровотеча, може викликати раптовий сильний головний біль.

Аневризми можуть розвиватися в будь-яких кровоносних судинах тіла, але два найпоширеніші місця — це артерії, що несуть кров від серця до інших частин тіла, і мозок. Щоб запобігти таким подіям, слід уникати напоїв, які перешкоджають згортанню крові або підвищують кров’яний тиск.

Два напої, пов’язані зі значним підвищенням артеріального тиску при надмірному вживанні, – це напої на основі кофеїну та алкоголю.

Тому лікар рекомендує уникати чи обмежувати вживання підсолоджених цукром напоїв, включаючи газовані напої, енергетичні напої із фруктових соків.

«Енергетичні напої містять мегадози кофеїну, інколи ж й інші стимулятори. Ми виявили, що деякі з тих, хто їх використовує, потрапляють до лікарні з інсультами або важкими крововиливами у мозок. Як правило, це молоді, інші здорові люди віком від 30 до 40 років».