Ви не повинні пити каву перед сном, кофеїн, який міститься в ньому не дасть заснути. Стимулюючі компоненти містяться в колі, енергетичних напоях і натуральних корисних продуктах.

Кофеїн стимулює нервову систему, підвищує тиск. Щоб уникнути труднощів із засипанням, слід уникати стимуляторів. Експерт з харчування Хайдрун Шуберт з баварського споживчого центру пояснює:

“Труднощі із засипанням індивідуальні, часто пов’язані з певними продуктами харчування. Тому кожен повинен сам спробувати, чи допоможе відмова допомогти заснути”.

Не їжте 5 продуктів за годину до сну

1. Солодка

Солодка містить гліциризин, лікарсько-рослинна сполука. Воно впливає на водно-сольовий баланс, підвищує тиск. Це викликає легку тривожність і труднощі з засипанням (не завжди).

2. Сира їжа і салат

Овочі можуть перешкодити заснути. Шлунок повинен “нарізати” сиру їжу, салат. Він працює на повній швидкості під час фази обробки, не може зупинитися в реальній фазі глибокого сну.

3. Шоколад

Шоколад містить фітохімічний теобромін. Він надає стимулюючу дію на організм, як кофеїн.

4. Чилі та імбир

Стручок чилі містить речовину капсаїцин, що викликає жар. Експерт пояснює:

“Продукт прискорює обмін речовин, викликає підвищення температури тіла і тримає тіло без сну. Схожа дія у імбиру”.

5. Чай

Будь-які види чаю можуть викликати труднощі із засипанням: особливо в першому зборі зеленого чаю міститься багато кофеїну.

Порада експерта:

“Спробуйте ранню вечерю, перестаньте їсти пізніше 6 або 8 годин вечора”.

Організму більше не доведеться виконувати роботу вночі.