Зі списку продуктів, які багато людей помилково вважають корисними, в першу чергу називаються йогурти, вівсянка, манка, магазинні соки. Краще не включати їх у свій раціон, повідомляє “Медична інформаційна мережа”.

Наприклад, помилковим фахівці вважають думку про користь йогуртів з різними добавками. Вони часто підносяться як продукти, в які додаються натуральні інгредієнти, – але насправді в їх виготовленні щедро застосовується цукор, різноманітні штучні добавки, підсилювачі смаку, аромату, здатні шкодити мікрофлорі кишечника.

Макарони можна вважати корисними продуктом тільки якщо вони виготовлені з твердих сортів пшениці. Тоді їх споживання не викличе різкого повішення рівня цукру в крові. Макаронні вироби з білої рафінованої муки мають протилежний ефект – до корисних вони не відносяться.

Вівсянку безперечно можна вважати корисним продуктом, але думати так про страву швидкого приготування – помилково. Вміст пакетиків, який просто заливається окропом, містить багато цукру, що пригнічує підшлункову залозу.

Неправильно називати корисною і манну кашу. Манка готується з переробленої пшениці, майже не містить вітамінів, білка, зате багата простими вуглеводами, крохмалем, що збільшують концентрацію глюкози в організмі, сприяють набору ваги.

Також не дуже корисний білий шліфований рис – подібно попередньому продукту він занадто сильно оброблений. Краще вживати бурий, червоний, чорний.

Магазинні соки теж названі серед продуктів, помилково сприймаються багатьма людьми як корисні , – в них надто багато цукру.