Чи часто ви п’єте пиво або келих вина наприкінці дня? Занадто регулярне вживання алкоголю шкідливе здоров’ю. Прочитайте тут, які речі вказують на те, що ви надто часто дивитеся у скло.

Келих наприкінці дня, тост з особливих випадків, божевілля на вечірках: багато людей люблять пити алкоголь. Але коли це надто регулярно?

1. У вас проблеми із концентрацією уваги

Якщо у найближчому майбутньому має бути важливий проект або щось подібне і потрібна повна концентрація, вам слід стриматися. Тому що: вживання алкоголю може повністю змінити роботу мозку – особливо якщо пити багато та швидко.

“Дослідники виявили, що сильні процеси зміни відбуваються не тільки в мозку, а й у всьому організмі, оскільки печінка може переробити лише певну кількість алкоголю за годину. Тому, якщо у вас зазвичай виникають проблеми з концентрацією уваги, це може бути ознакою того, що ви п’єте надто багато алкоголю”, – каже лікар-терапевт Арсеньєва Елеонора.

2. Ви погано спите

Хоча алкоголь може чинити заспокійливу дію, він погіршує сон. Це відбувається за рахунок підвищення рівня гормонів, які змушують організм бути напоготові.

3. Ви п’єте алкоголь у відповідь на стрес

Якщо ви розглядаєте алкоголь як свого роду ліки від своїх емоцій, вам слід бути обережним. Згідно з дослідженням, вживання алкоголю може зробити вас привабливішим.

Однак якщо це єдиний раз, коли ви почуваєтеся впевнено, це ознака залежності.

“Вживання алкоголю для гарного самопочуття – безумовно неправильний підхід і ще одна тривожна ознака”.

4. Ви п’єте все більше і більше алкоголю

Ви втратили контроль над кількістю та часом вживання алкоголю. Межа толерантності збільшується, а це означає, що для досягнення бажаного ефекту необхідно вживати дедалі більшу кількість алкоголю.

5. Ви більше не можете мотивувати себе

Ви організуєте свій день так, щоб можна було випити – в результаті страждають інші інтереси та завдання.

“Якщо постійною метою є не просто завершити проект на роботі, а отримати як нагороду келих вина, це також явний попереджувальний знак”.

Ризики, пов’язані з алкоголем:

  • Серцево-судинні захворювання
  • Рак
  • Діабет
  • Збільшення ваги та ожиріння
  • Захворювання печінки
  • Когнітивні порушення/пошкодження головного мозку, пов’язані із вживанням алкоголю.

Вживання алкоголю можуть призвести до соціальної ізоляції та серйозно вплинути на стосунки. Позитивні відносини можуть зруйнуватися через зловживання алкоголем.

“Людям, які одужують, можливо, доведеться розірвати зв’язки або встановити тверді кордони з друзями, що п’ють, коли вони тверезі, що може ускладнити відмову від алкоголю”.