Результати нового дослідження можуть звучати як музика для вух багатьох людей, які дотримуються дієти. Дослідники приходять до висновку про те, що, хоча макарони багаті вуглеводами, по суті, цей продукт може допомогти вам схуднути.

Равіолі, макарони, спагетті, лазанья, канелоні. Без сумніву, у вас починається слиновиділення, коли ви вимовляєте ці слова з поганим італійським акцентом.

Для багатьох, паста є улюбленим продуктом. Але для тих, хто дотримується дієти, цей продукт вважається злом поряд з сиром, тістечками, чізкейк, гамбургерами і чизбургерамі. Паста знаходиться в категорії продуктів «навіть не дивись».

Оскільки макарони багаті вуглеводами, засоби масової інформації і дослідники часто починають звинувачувати цей продукт в епідемії ожиріння.

Тим не менш, група дослідників з госпіталю Св. Михайла (Торонто, Канада) недавно приступила до вивчення поганої репутації макаронних виробів. Хіба цей смачний продукт на основі пшениці заслуговує настільки великої критики?

Макарони

Захист вермішелі

Для того, щоб дослідити макаронні вироби та їх вплив на збільшення маси тіла, дослідники використовували ряд даних, зібраних в ході попередніх досліджень.

Вони провели систематичний огляд і метааналіз 30 рандомізованих контрольних випробувань за участю майже 2500 добровольців. У цих дослідженнях, в рамках здорової дієти з низьким глікемічним індексом (GI), учасники замінили інші джерела вуглеводів макаронами.

Результати дослідження були опубліковані у виданні «Британський медичний журнал». За першим враженням, результати цього дослідження є величезною перемогою для любителів макаронів і їх виробників по всьому світу.

Учасники, які вживали в середньому 3,3 порції макаронних виробів на тиждень замість інших вуглеводів, схудли приблизно на півкілограма протягом наступного періоду.

Вага

«Дослідження показало, що макарони не сприяють збільшенню ваги або збільшення жирових відкладень», пояснює провідний автор дослідження, доктор Джон Севенпайпер.

«Фактично, дослідження показало невелике зниження ваги. Таким чином, всупереч усім сумнівам, макаронні вироби можуть бути частиною здорового харчування».

Автори вважають, що, оскільки макарони мають відносно низький глікемічний індекс у порівнянні з іншими рафінованими вуглеводами, їх вживання викликає менші сплески рівня цукру в крові.

Однак, перш ніж радіти, важливо прочитати всі висловлювання цілком, де говориться: «споживається як частина здорової дієтичної моделі». Це означає, що ви не можете втопити порцію макаронів в кілограмі фунтах сиру.

Безкоштовних обідів не існує

На жаль, в цьому дослідженні є деякі моменти, які необхідно прояснити. Насамперед, кілька авторів дослідження отримували попередні гранти, пожертви та тревел-підтримку від виробника макаронних виробів, компанії «Barilla». Хоча вони заявляють, що «ні один із спонсорів не впливав на хід цього дослідження», було б помилкою не згадати про цей факт.

Макарони

Автори також зазначають, що в дослідженні залишився ряд невирішених проблем. Наприклад, вони виявили «незрозумілу неузгодженість» у вимірах окружності талії і жирових відкладень.

Крім того, автори стурбовані тим, що отримані ними результати оцінюють макарони тільки як частина дієти з низьким глікемічним індексом. Іншими словами, жодне з досліджень не вивчало макарони самостійно або як частина інших дієт. Це є обмеженням для використання отриманих висновків у реальних ситуаціях.

Крім того, у багатьох проаналізованих дослідженнях не вдалося точно встановити, скільки макаронів споживалося кожним учасником.

Тому ми не можемо зробити дійсно однозначні висновки, і порція вашої тальятеле поки ще буде нести якийсь тягар провини. Але, якщо ви відчуєте бажання з’їсти пасту, ви можете перечитати висновки цього дослідження для того, щоб знизити відчуття провини.

«Макарони в контексті дієт з низьким глікемічним індексом не чинять негативного впливу на ожиріння і навіть зменшують масу тіла і індекс маси тіла ІМТ порівняно з дієтами з більш високим глікемічним індексом».

Коротше кажучи, макарони не настільки погані, як деякі інші речі, які ви можете з’їсти. А от куріння, всупереч поширеному міфу, призводить до повноти.