Лікувати геморой бажано вже при перших симптомах. Якщо хворобу запустити, то можливий розвиток важких ускладнень.

Інтимна проблема

Геморой – проблема, про яку не прийнято говорити. Багато людей готові страждати від цього захворювання, лише б не звертатися до лікаря-проктолога. А тим часом хвороба не дрімає, вона прогресує, і симптоми стають все більш складними і небезпечними. Звичайно ж, хворобу краще не запускати, а відразу почати всі необхідні заходи, тим більше що на початкових стадіях геморой набагато легше піддається лікуванню. Але лікарі відзначають, що найчастіше пацієнти до них звертаються вже на пізніх стадіях захворювання, коли консервативне лікування виявляється безуспішним.

Фахівці запевняють, що геморой є досить «популярним» захворюванням, особливо в цивілізованих країнах. Точних даних по поширеності цієї патології не існує, проте за деякими даними, гемороєм страждає більше 15% людей. А у переважної більшості населення розвинутих країнах хоча б один раз у житті виявлялися ті чи інші симптоми геморою.

Читайте також:  Правила підготовки до колоноскопії
Основні симптоми геморою

Підступність геморою в тому, що він може починатися з майже непомітних симптомів, які не заважають хворому вести нормальну життєдіяльність. Перехід однієї стадії в іншу може займати місяці і навіть роки. Весь цей час хворий, як правило, не звертає уваги на проблему, думаючи, що вона вирішиться сама собою. Однак цього не відбувається, і хвороба повільно, але впевнено набирає обертів, викликаючи все більше відчутні симптоми.

Якщо на першій стадії захворювання хворого турбує свербіж і невеликий дискомфорт під час дефекації, то на другій стадії геморой може супроводжуватися вираженим болем, почуттям печіння і частими кровотечами. Якщо і на цій стадії не вживати ніяких заходів, то надалі можливе випадання гемороїдальних вузлів, що часто вимагає хірургічного втручання.

Лікарі закликають людей звертатися до них вже при перших симптомах захворювання, коли хвороба легко піддається лікуванню. Ні в якому разі не варто соромитися своєї проблеми і залишатися з нею один на один. Так ви тільки зробите гірше.

Читайте також:  Правила підготовки до колоноскопії
Лікування геморою

Корекція способу життя

Лікування геморою починається зі зміни способу життя. У першу чергу необхідно усунути несприятливі фактори, що сприяють розвитку і прогресуванню захворювання. Хворому слід звернути увагу на своє харчування: потрібно звести до мінімуму вживання гострої та солоної їжі, а також обмежити прийом спиртних напоїв. Бажано відмовитися і від куріння, оскільки нікотин погіршує стан судин, в тому числі і гемороїдальних вен.

Одним із серйозних факторів розвитку геморою є гіподинамія, тому хворим рекомендуються регулярні помірні фізичні навантаження (наприклад, ходьба). Також хворому слід всіляко уникати переохолоджень і запорів, оскільки ці фактори призводять до порушення місцевого кровообігу, сприяючи розширенню гемороїдальних вузлів.

Застосування ліків

Пошук ефективних лікарських засобів від геморою ведеться з незапам’ятних часів. Протягом століть представники народної медицини збирали різні трави і збори від цієї недуги.

І в наші дні народна медицина надзвичайно популярна, особливо серед тієї частини населення, яка воліє лікуватися самостійно. На жаль, доводиться констатувати, що народна медицина проти геморою малоефективна. Вишукуючи все нові рецепти в інтернеті, пробуючи різні настоянки і відвари трав, ми в кращому випадку доб’ємося лише незначного короткочасного ефекту. Часто саме народна медицина і стає причиною прогресування захворювання, оскільки хворий просто втрачає дорогоцінний час, застосовуючи даремні методи лікування.

Читайте також:  Правила підготовки до колоноскопії

Для дійсно ефективного лікування геморою необхідно якомога швидше впоратися з усіма патологічними проявами захворювання, проти яких народна медицина безсила. Хворому необхідні сучасні ефективні препарати.

При медикаментозному лікуванні геморою основне завдання зводиться до усунення запального процесу, зняттю больового синдрому та зупинки кровотечі. Для цих цілей існує безліч різних препаратів, які продаються в аптечній мережі. Серед них особливий інтерес представляють засоби, здатні забезпечити індивідуальний підхід до лікування, з урахуванням особливостей перебігу захворювання в кожному конкретному випадку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІКУВАННЯ ЗАПОРІВ У ДОРОСЛИХ

ЛІКУВАННЯ ГЕМОРОЮ НАРОДНИМИ ЗАСОБАМИ

КРОВОТЕЧА ІЗ ЗАДНЬОГО ПРОХОДУ: ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ