Навіть легкий біг і звичайна ходьба можуть при певних умовах перевантажити коліна і спровокувати болі в них. Медики вказали на буденні повсякденні ситуації, при яких може виникати дана проблема.

Біг підтюпцем. Багато людей, бажаючи схуднути або змінити спосіб життя, починають виходити на пробіжки в найближчий від будинку парк. Фахівці попереджають: під час легкого бігу підтюпцем навантаження на коліна може перевищувати 300 кг на кожне, а у людей з надмірною вагою бути ще вищим. Якщо хочеться схуднути при великій масі ваги, починати відразу з бігу не варто: без спеціальної підготовки це може «вбити» суглоби ніг і привести до болів. Крім того, важливе правильне взуття – якісні кросівки, які б дозволяли амортизувати сильні удари.

Читайте також:  Названо небезпечні наслідки води, яка випивається у великій кількості води

Також експерти зауважують, що асфальтові дороги для бігунів – аж ніяк не кращий вибір. Для бігу більше підходить м’який і пружний грунт, що нагадує лісові стежки.

Ходьба вниз. Коли людина спускається пішки вниз, це обтяжує колінні суглоби навантаженням приблизно в шість разів більше ваги його тіла. Пам’ятайте про це, коли, наприклад, ви швидко спускаєтеся по сходах, не маючи під рукою опори – один невдалий рух може сильно нашкодити ніг. Крім того, в ситуації спуску вниз сильно страждають коліна людей із зайвою вагою.

Підйом по сходах. При підйомі кожен крок обрушує на суглоби ніг вага, в чотири-п’ять разів перевершує вагу тіла. Щоб знизити навантаження на коліна, важливо підтримувати масу тіла в межах норми. Це тим більше важливо, якщо колінні суглоби вже пошкоджені і біль в них людині добре знайомий.

Читайте також:  Вчені пояснили, чим корисний слабосолоний арахіс

Присідання. Коли людина сідає навпочіпки, її колінна чашечка починає тиснути на суглоб вагою в чотири рази більше ваги тіла. Експерти дають пораду: щоб уникнути перевантаження на ноги, не згинайте коліна більш ніж на 90 градусів. Якщо доводиться присідати з-за роботи, то краще все ж не використовувати позу «на корточках», а опускатися на коліна, під якими обов’язково повинна бути опора – спеціальний наколінник або подушка.

Ходьба. Так, ходити пішки корисно. Регулярні фізичні вправи покращують функцію суглобів, зміцнюють хрящі і полегшують біль при артриті. Але при великій масі тіла кожне коліно може витримувати навантаження до 150 кг і більше, і в результаті корисні прогулянки здатні обернутися болями в колінних суглобах. Повним людям має сенс проконсультуватися з лікарем: можливо, при ходьбі їм варто використовувати допоміжні засоби.

Читайте також:  Нестачу навантажень у будні можна надолужити у вихідні

Скидати зайву вагу для захисту від болю в суглобах ніг слід в будь-якому разі це знижує ту дуже високе навантаження, яке вони змушені нести щодня.

Джерело: МедікФорум