Суглоби — це шарніри нашого тіла, вони з’єднують кістки і дають нам можливість переміщатися.

Біль у суглобах є дуже поширеною проблемою і може бути викликаний запаленням, травмою або розвитком хронічного захворювання.

Його поява може бути пов’язана зі старінням організму, хоча він також може виникати в молодому віці з-за травми або якого-небудь хронічного захворювання.

У будь-якому випадку, це знижує якість життя, адже коли болять суглоби ми не можемо нормально пересуватися і нездатні виконувати повсякденні завдання.

Хоча існує безліч способів мінімізувати інтенсивність цих симптомів, є також безліч факторів, які можуть погіршити ваш стан.

Наприклад, споживання певних продуктів підвищує ризик запалення, знижує поглинання поживних речовин і запобігає відновленню організму.

Крім того, ці продукти призводять до збільшення ваги і накопичення відходів в крові, що може викликати, крім іншого, більш серйозні захворювання.

Оскільки не всі знають про цю небезпеку, ми хочемо розповісти вам про 8 основних.

Уникайте їх!

1. Ковбасні вироби

Ковбасні вироби містять шкідливі хімічні речовини, які можуть збільшити рівень запалення в організмі.

Нітрити та пурини зберігаються в організмі і, в довгостроковій перспективі, призводять до появи болю і жорсткості в суглобах.

2. Рафінований цукор

Надмірне споживання рафінованого цукру, в будь-якому вигляді, також пов’язано з дисбалансом і запальними процесами організму.

Цукор збільшує виділення речовин, званих цитокінами, активність яких в організмі підсилює біль і набряклість.

Оскільки такі продукти містять велику кількість калорій, їх споживання також збільшує вагу і, отже, тиск на м’язи і суглоби.

3. Молоко і його похідні

Молоко і молочні продукти пов’язують з виникненням проблем суглобів у молодих людей.

Ця їжа містить багато білка казеїну, присутність якого в організмі підсилює запалення.

Це речовина подразнює тканини, які захищають суглоб і, в надлишкових кількостях, може привести до сильного погіршення стану.

З іншого боку, оскільки ці продукти багаті насиченими жирами, вони збільшують вагу тіла і стимулюють запалення жирових тканин.

4. Сіль

Надмірне споживання кухонної солі сприяє розвитку широкого спектра хронічних захворювань, які погано впливають на якість життя.

Цей продукт змінює баланс рідини в організмі і, в свою чергу, збільшує ризик серцево-судинних і запальних захворювань.

Хоча організму потрібна невелика кількість солі, щоб оптимально функціонувати, ми зазвичай вживаємо майже в 10 разів більше, ніж це необхідно.

5. Кукурудзяна олія

Масло кукурудзи багате жирними кислотами, які викликають утворення хімічних речовин в організмі, що провокують запалення.

Також воно відрізняється високою калорійністю, що знижує якість суглобового хряща і посилює запальні патології.

6. Яйця

Хоча доведено, що яйця корисні і забезпечують наш організм білком, їх часте вживання не рекомендується тим, у кого проблеми з суглобами.

Оскільки вони мають тваринне походження, в них міститься значна кількість арахідонової кислоти, речовини, що міститься в нирках, яке, очевидно, посилює запальну реакцію організму.

7. Рафіноване борошно

Рафіновані зерна і борошно є потужними запальними агентами, які можуть викликати судоми і біль.

  • Вони мають високий глікемічний індекс, який, перешкоджаючи метаболізму, викликає утворення речовин, що підсилюють відчуття болю.
  • Крім того, щоденне і надмірне споживання може сприяти виникненню хронічного запалення і аутоімунних захворювань.
  • З іншого боку, оскільки вони є «порожніми» калоріями, то сприяють надмірної ваги, ішемічної хвороби серця і діабету.
8. Фаст-фуд і смажена їжа

Фаст-фуд і смажені продукти містять велику кількість насичених жирів і борошна, вплив яких на організм ще більше погіршує стан запаленої жирової тканини.

Вони можуть сприяти розвитку серцевих захворювань і, в свою чергу, погіршує стан суглобів.

На закінчення хочемо ще раз підкреслити, що дієта грає важливу роль для збереження здоров’я.

Зменшіть споживання цих продуктів, або зовсім відмовтеся від них, і це допоможе звести до мінімуму біль і пов’язані з ним симптоми.

Крім того, буде корисно збільшити споживання продуктів, багатих антиоксидантами і омега-3 жирними кислотами, які мають протизапальну дію.