Маловідому рослину назвали гарним засобом проти шлунково-кишкових захворювань.

Мало кому в наш час відома ця непоказна рослина з сімейства Ясноткових. Однак цілющі властивості шандри звичайної використовувалися тисячі років тому в Стародавній Греції і Єгипті. Найчастіше шандра зустрічається на узбіччях доріг, цвіте невеликими білими квітками з червня по вересень, досягаючи у висоту від 30 до 80 см. Що спонукало експертів з університету Вюрцбурга визнати шандру звичайну лікарською рослиною 2018 року?

Шандра звичайна, придатна для лікарського застосування всіма своїми частинами, містить гіркі речовини детерпени і ефірні масла. Насамперед, вони надають оздоровчий вплив на шлунково-кишковий тракт. Вони збільшують виділення шлункової кислоти і покращують моторику кишечника. Крім того, компоненти шандри звичайної допомагають при застої жовчі, здутті, втраті апетиту.

Читайте також:  8 риб та 2 інші продукти, які захищають від втрати зору

Однак шлунково-кишковим трактом корисний вплив рослини не обмежується. Так, ефірні олії шандри сприяють розрідженню грудок слизу в бронхах легень. Проте експерти попереджають, що компоненти рослини можна застосовувати тільки дорослим і дітям старше 12 років.

Джерело: MedikForum