Люди стали частіше слідувати правилам здорового способу життя, щоб налагодити здоров’я і залишатися привабливими тривалий термін. Але поки одні правила ЗСЖ працюють безвідмовно, інші поступово застарівають. Сьогодні ми розповімо, від яких принципів ЗСЖ вже можна відмовитися, так як їх ефективність нульова.

Правило ЗСЖ 1: не їсти їжу після 6

Бажаючі схуднути постійно говорять про необхідність відмовитися від їжі після 18:00. Дієтологи в один голос твердять, що сенсу в даному принципі немає. Ніякої користі він не принесе. Організм точно не буде задоволений, що його мучать голодом, буде охочіше накопичувати жир. Відчуття голоду вечорами призводить до погіршення роботи травного тракту. Тому важливо орієнтуватися не на час, а на власні відчуття і сигнали організму.

Захотілося їсти після 18: 00? Не біда. Дозвольте собі хоча б шматочок продукту, який втамовує голод. Важливо дотримуватися правил раціонального харчування незалежно від часу доби. Наприклад, в раціоні повинен бути білок, клітковина, повільні вуглеводи, правильні вуглеводи. Бажано організувати останній прийом їжі за 2-3 години до сну – це оптимальна кількість часу, щоб травна система впоралася перед відбоєм. Якщо голод переслідує навіть після нормального вечері, слід випити склянку кефіру або йогурту. Такої кількості цілком достатньо, щоб заглушити неприємні відчуття перед сном.

Читайте також:  Вчені розвіяли міфи про шкоду кип'яченої води

Правило ЗСЖ 2: дробове харчування

У раціоні має бути багато прийомів їжі, але порції – маленькими. Сумнівний спосіб, який навряд чи призведе до бажаного ефекту. Навпаки буде частіше хотітися їсти, а людина чекати, коли нарешті вона зможе знову перекусити. За словами дієтологів, подібний метод дозволить набрати вагу. Під час кожного прийому їжі виділяється інсулін, що дозволяє засвоювати цукор. При цьому підвищення рівня інсуліну провокує голод. Ось як працює правило ЗСЖ.

Набагато гуманніше по відношенню до свого організму їсти 3-4 рази на день і влаштовувати пару перекусів. Важливо дотримуватися добову калорійність. В такому випадку можна підтримувати фігуру в належному стані.

Читайте також:  Відмова від тварин продуктів може бути небезпечною для здоров'я

Правило ЗСЖ 3: сідати на дієту

Дієта Дюка, гречана, кефірна, білкова, сирна – вибір практично безмежний, йди який хочеш. Але чи розумно це? Будь-які обмеження є стресом для організму. Слід організувати збалансоване харчування, повноцінне, наповнене різними поживними речовинами, мінералами, вітамінами. Тіло людини потребує білків, жирів, вуглеводів, клітковини. Тільки повноцінний раціон дозволить залишатися здоровим і сильним.

Правило ЗСЖ 4: завжди користуватися сонцезахисними кремами

Тепер поговоримо про зовнішній стороні здорового способу життя. Сонцезахисні креми дійсно дозволяють продовжити молодість шкіри, але старіння – це не тільки зовнішній процес, але і безліч сторонніх факторів. Шкіра періодично потребує вітаміну D, тому нелогічно постійно захищати її від нього, джерелом якого є сонце. Інакше можливі цукровий діабет, рахіт, депресія. Краще застосовувати подібні креми при необхідності – тривале перебування на сонці, на пляжі, наприклад, підходить під таку ситуацію.

Читайте також:  Лікар пояснив, як безпечно відновитись після хвороби

Правило ЗСЖ 5: біг вранці

Всі знають про користь спорту. Але тільки не бігу-один з найбільш травматичних видів, який в ранковий час навіть може нашкодити. Особливо мова про ситуації, коли спостерігається дефіцит заліза, гормонів щитовидної залози, статевих гормонів. Тому перед бігом вранці краще спочатку проконсультуватися з лікарем.