Для боротьби з нежиттю нерідко використовуються сильнодіючі ліки, в той час як існують продукти, які допомагають позбутися від нього природним шляхом.

Зелений чай. Питво зеленого чаю може значно полегшити нежить. Він забезпечує організм флавоноїдами – речовинами з вираженою антиоксидантною, тобто протизапальною дією. Це може допомогти у зміцненні імунної системи і до того ж чай забезпечує теплом, що важливо для поліпшення самопочуття при нездужанні.

Продукти, багаті вітаміном С. Фінські вчені з Університету Гельсінкі прийшли до висновку, що вітамін С дійсно здатний скоротити період застуди. У людей, які отримували по 8 г аскорбінової кислоти, тривалість хвороби та її симптомів, включаючи нежить, скоротилася на 19%.

Читайте також:  Від яких хвороб захистить обліпиха

Мед. Вони має антибактеріальну дію, що допомагає при багатьох захворюваннях. Щоб швидше позбутися від нежиті, наприклад, що виник при синуситі, вживайте мед разом з теплим молоком або теплою водою.

Чорниця. Її ягоди входять в число продуктів, високонасичених найбільш активними антиоксидантами. Вживання чорниці ефективно стимулює роботу імунної системи, що прискорює одужання.

Часник і цибуля. Обидва мають антибактеріальні властивості, які борються з грипоподібними симптомами. Іноді зупинити нежить вдається, якщо в перший день, коли ще немає набряку слизової, вдихати фітонциди цибулі або часнику.

Джерело: МедікФорум